Alibaba ve Aliexpress Arasında ki Fark Nedir?

Merhaba, değerli ziyaretçilerimiz bugün sizler için çok karıştırılan, akıllarda soru işaretleri bırakan bir konuya değineceğiz.

aliexpress nedir
aliexpress nedir

Daha önceki yazılarımızda, Aliexpress nedir? başlığında aliexpress hakkında bilgiler verdik. Aliexpress Türkçe Destek sitesi olarak her geçen gün, yeni yazılarla sizlere destek olmak istiyoruz.

Aliexpress.com’da ürünleri, Türkiye fiyatından oldukça uygun fiyata bulabiliyoruz. Aliexpress.com‘da herkesin ihtiyacına göre ürünler var. Aliexpress’in bu kullanım sıklığı ve ürün çeşitliliği, yanında yeni ticaretler de doğuruyor.

Ülkemizde, aliexpress.com sıklığı artmasıyla beraber, kullanıcılar Çin’den getirdikleri ürünlerin ticaretini yapmaya başladılar.

Örneğin, 2-3 TL’ye getirilen bir telefon kabı aliexpress.com’dan Türkiye’ye getirilerek 10-15 TL’ye satılıyor.

Aliexpress.com’dan her türlü ürünü bu kadar ucuza getirebiliyorken, daha ucuza getirebilmenin de bir yöntemi var!

Alibaba.com‘da Aliexpress ile aynı firmanın ürünü, ama farkları var:

Alibaba.com şirketlerin, ihraacat ve ithaalatı için açılmış bir site. Yani alıcı ve satıcı firmaları bünyesinde barındırıyor.

Bu alibaba üzerinden toplu ürünler alabiliyorsunuz ve ekstra indirim olanakları tanınıyor. Fakat alibaba.com’dan alışveriş yapılabilmesi için, şirket evraklarının hazır olması gerekiyor.

Aliexpress.com’da ise tam aksine, bireysel işlemler için kullanılan bir site, eğer bir firmaya sahip değilseniz aliexpress.com’dan da adet adet, siparişler geçerek stok yapıp satabilirsiniz.

Bu yazımız da aliexpress ve alibaba farkını anlattık sıradaki yazımızda görüşmek üzere. 🙂

 

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 + 2 =