Aliexpress.com’da Paypal Geçerli Mi?

Bu yazımızda aliexpress.com’un ödeme yöntemlerini anlatarak alışverişleriniz için en güvenli ödeme yöntemi hangisi, paypal nedir bunları açıklayacağız.

Paypal Nedir?

paypal nedir

Paypal, alıcıyla satıcıyı koruma altına alan güvenli ödeme sistemidir. Milyonlarca kullanıcısı olan paypal 190 ülkede hizmet vermekte. Paypal sistemine kredi kartını ekleyerek, ödemelerini paypal aracılığıyla yapabilir, herhangi bir sorun çıkması durumunda ise paypal dispute yöntemini kullanarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Paypal herzaman haklının yanında olduğu için, bu kadar kullanıcısı bulunmakta.

Aliexpress.com’da Paypal Geçerli Mi?

Milyonlarla kullanıcısı olan aliexpress.com’dan milyonlarla çeşit ürünü, çeşitli fiyatlarda kullanıcılar bulabilmekte. Her geçen gün gittikçe büyüyen aliexpress.com hangi ödeme yöntemlerini sunmakta?

Aliexpress.com çeşitli ödeme yöntemleri sunarken, direkt olarak kart ile ödeme yöntemi yapabilme imkanı sunuyor. Fakat, bu ödeme yöntemleri arasında maalesef paypal yok.

Aliexpress Paypal ile ödemeyi kabul etmemesine rağmen, kendi ödeme yöntemi olan AliPay sistemini sunmakta.

Ödeme Yöntemleri Güvenilir Mi?

AliPay yeni çıkarılan bir sistem olması sebebiyle fazla, kullanıcısı yok. Aliexpress AliPay ödemeleriyle yapılan alışverişe kampanyalar sunarak, AliPay’ı kullanıcılara teşvik etmekte.

AliPay yeni bir ödeme yöntemi olduğu için pek de güvenilir değil, gönül isterdiki aliexpress ödeme yöntemi olarak bünyesinde paypalı barındırsın fakat kendi geliştirdiği sistemi kullanmayı tercih ediyor.

En Güvenli Ödeme Yöntemi Hangisi

Aliexpress.com alışverişleri için AliPay yeni olduğu için, geliştirilene kadar tavsiye etmiyoruz. AliPay gelişene kadar ve kullanıcısı artana kadar en güvenli yöntem sanal kart ile ödeme yöntemidir.

Sanal Kartınız ile her alışverişiniz için belli bir miktar limit açarak alışveriş yapmanız, güvenlik için en idealidir.

Almanız gereken diğer güvenlik önlemlerini ve ipuçlarını ise Aliexpress.com Alışverişi için Altın İpuçları Yazımızda Anlattık.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 4 =