Aliexpress.com’dan Telefon Getirmek

Yeni yazımızdan herkese merhaba, bu yazımızda aliexpress.com alışveriş meraklıları için çok önemli bir konuya ayrıntılarıyla değineceğiz.

aliexpress mobile phone

Aliexpress.com sitesinde çeşitli kategorilerde, milyonlarca ürün olduğunu daha önceki yazılarımızda bir çok kez değinmiştik. Türkiye’de aliexpress kullanımları gün geçtikte artmaktadır. Türk vatandaşları aliexpress.com’da Türkiye’de fiyatları oldukça fazla olan ürünlere yönelmeye başladılar.

Çünkü, aliexpress.com’dan alışveriş yapmanın asıl amacı, ülkemizdeki yüksek fiyatlardan satışa sunulan ürünleri çok daha uygun fiyatlarla yurt dışından getirebilmek.

Ülkemizde, yaygınlaşan aliexpress.com’da bir çok ürün kategorisi bulunduğu gibi, akıllı telefonları da bünyesinde barındırmakta.

Bu akıllı telefonlar, kaynağından satışa sunulduğu için oldukça ucuz olarak satışa sunuluyor. Türkiye’de ki fiyatların yarısından daha ucuza!

Aliexpress.com bir çok ülkenin gümrük yasalarına uygun olarak, teknolojik cihazları, cep telefonlarını yolluyor.

Ülkemizde Gümrük Yasaları Nasıl İşliyor?

Yurt dışından getirilen, cihazlar hat girişi destekliyorsa ne yazık ki, gümrükten geçmiyor.

Mp4 çalar gibi basit cihazlar, Türkiye gümrüğünden geçiyorken; akıllı telefon gibi cihazlara gümrük tarafından el koyuluyor.

75$ geçmeyecek şekilde, sim kart girişi olmayan tablet gibi cihazlar ülkemize gelebiliyorken, hat girişi olan telefonların ücreti ne olursa olsun gümrükte yasaklı olarak geçiyor.

Telefon Getirenler Nasıl Getiriyor Arkadaşım?

Her ne kadar, gümrükten geçmesi yasak olsada telefonları getirmenin bazı riskli yöntemleri var.

 • Satıcıya mesaj atıp, Türkiye’ye telefon gönderip göndermediğini sorun. Eğer gönderebildiğini söylerse, daha önce Türkiye’ye gönderip göndermediğini sorarak tecrubesini sorgulayın.
 • Problem yoksa, satıcıya akıllı telefon için, hediye paketi süsü vermesini, cihaz üstüne başka bir cihaz ismini vermesini ve fiyatını düşük göstermesini isteyin. Aynı zamanda kutunun içinde ki ıvır zıvırları istemeyerek, kutuyu küçültmesini de isteyin.

Bu yöntem, tarafımdan denenmemiştir. Fakat akıllı telefon getiren kişiler, bu şekilde getirmiştir. Riskli bir yöntem olduğu için tavsiye etmiyorum. Sıkıntı olduğunda da, dispute ile yırtmayı deneyebilirsiniz. 🙂

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Aliexpress.com’dan Telefon Getirmek” için 2 yorum

 • Ağustos 23, 2017 tarihinde, saat 21:18
  Permalink

  e madem Türkiye’de yaşayan biri telefon siparişi yaşıyorsa neden site yönetimi bu konuda bir çalışma yapmıyor ?
  Her insan araştırıp alışveriş yapmıyor sonuçta. Madur olduktan sonra kullanıcılara özür dilemenin manası yok bence !
  Türkiye’ye satışı sakıncalı (gümrükte takılan) ürünler ülkeye karşı satışı kapatılmalı bence yada, Türkiye’deki ilgili kamu kurumu ile anlaşma yapılmalı ki maduriyet durumu ortadan kalksın…
  Bu sorun ortadan kalkarsa Aliekspress sitesinden çok fazla alış veriş akışı olur 🙂

 • Ağustos 23, 2017 tarihinde, saat 23:15
  Permalink

  merhaba kolay gelsin ben aliexpressten telefon almak istiyorum. fakat yazılanları okudum ve biraz çekiniyorum. alanlar varmış ama garantisi yok mu bu işin ve sadece bizim ülkede mi böyle bu durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + two =