Aliexpress dispute nasıl iptal edilir?

Açmış olduğum dispute(anlaşmazlık bildirimini) nasıl iptal edebilirim?

Sipariş anlaşmazlığını iptal etmek için lütfen aşağıdaki talimatları uygulayın :  

1. AliExpress hesabınızın ” Siparişlerim ” bölümüne

Aliexpress anlaşmazlık
Aliexpress anlaşmazlık

2. İlgili düzeni bulun

3. Dispute(anlaşmazlığı) iptal etmek için Cancel(iptal) düğmesine tıklayın

Aliexpress anlaşmazlık
Aliexpress dispute

Sorularınız için;

 

[contact-form][contact-field label=’İsim’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-Posta’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Yorum’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

5 thoughts on “Aliexpress dispute nasıl iptal edilir?

 • October 19, 2017 at 01:39
  Permalink

  Merhaba
  Bir telefon siparişi verdim, iki parça halinde gönderdiler ama kolinin biri gümrükte kaldı ve geri gönderildi. Şimdi anlaşmazlık açtım. Satıcıya tekrar gönder diyorum. O da (it means you need cancel dispute and put all 5 stars. then i resend a new phone to you) diyor. Ne yapmalıyım.

 • October 21, 2017 at 10:38
  Permalink

  Sim Kart girişli ürünler gümrükten geçmiyor ve geri satıcıya gönderiliyor. Gümrükte kalan kısım simkartın olduğu kısım mı? Ve ürün ne zaman geri gönderildi. Süreç hakkında daha detaylı bilgi verebilirseniz. Sizin için alternatif yöntemlerden en iyisini söyleyebilirim. Dönüşünüzü bekliyorum.

 • November 1, 2017 at 23:19
  Permalink

  Kardeş bunu e-mail olarak yazıma cevap geldi diye uyarılı yapmalısın. Senin cevap yazdığından insanın haberi olmuyor ki. Şimdi olay, Aliexpress de ki bir dolandırıcı aldatıcı bir satıcıyı söyleyeceğim ki insanlar aydınlansın ve benim gibi bu satıcının tuzağına düşmesinler.
  “””BU SATICIDAN KESİNLİKLE ALIŞVERİŞ YAPMAYIN:
  Store:(YANİ ALDATAN ŞİRKET)

 • November 1, 2017 at 23:32
  Permalink

  BUNU LÜTFEN YAYIN İNSANLAR BİLGİLENSİN VE DOLANDIRILMASINLAR BENİM GİBİ

  DOLANDIRICI SATICININ ADI: Hsenivo World mobile phone Store(https://haoshengwei.tr.aliexpress.com/store/1005214)

  OLAY ŞUDUR:
  Aliexpress’de bu şirketten kesinlikle telefon almayın. Size iki kargo yolluyor. Birincisinde kulaklık ve şarj aleti, bu kargo size ulaşıyor (12 dolar). İkinci kargoda telefon oluyor, bunun size ulaşma ihtimali sadece %20 (araştırdım daha da azmış) yani gümrükte kalıyor ve geri gidiyor. Bu riski zaten biliyoruz (buraya kadar anlayışla karşılıyorum). Sorun bundan sonra başlıyor. Anlaşmazlık açtım hakkım kaybolmasın diye. Ben tekrar gönder dedim satıcıya. Tınlayan yok tabi. Satıcı anlaşmazlığa cevap dahi vermeyince, o zaman Aliexpress devreye girdi. Geri ödeme yapacağı zaman 21 dolar saydı mı abi satıcının bana gönderdiklerini? Elimde olanlar 3 dolar değerinde. Nasıl güzel değil mi? Aliexpress’de dolandırıcının yanında yer aldı.

  Satıcı da telefonun alıcıya ulaşma ihtimalinin düşük olduğunu biliyor. Bu yüzden size 2 kargo halinde gönderiyor TELEFONU. Kargonun düşük faturalı olanı size ulaşıyor kesin, telefonun olduğu kargoda ulaşırsa iyi, satıcı parasını alacak tamamen. Ama telefon size ulaşmasa da satıcı hiçbir şey kaybetmemiş olacak. Ve bu durumda size 3 dolara mal edeceğiniz şeyi en az 21 dolar olarak yedirecekler.

  Eğer aşırı derecede şanslı biriyim diyorsanız, benim kargom gümrükten geçer. O zaman al.

  Öyle yıldız sayısına falan bakmayın satıcının. Sistemi kurmuşlar. Yazıyorsun diyorsun ki tekrar gönderir misin, o da diyor ki tamam ama sen bana 5 yıldız ver diyor ben patronumdan azar işitmeyeyim. Ben de vermedim tabi. Sürekli aynı yazıyı yazıyor size cevap olarak. 5 yıldız isteyip duruyor. Yani o aldığı yıldızlar bu şekilde elde ediliyor büyük bir bölümü.

  Telefonun gümrükte kalma ihtimalini gözardı etmiyoruz biz, bu ihtimali bile bile sipariş verdim. Sadece bu şirketin davranışını bilin ve Aliexpress’den telefon alacaksanız başka bir satıcıdan alın diye uyarmak istiyorum.

  Store:
  Hsenivo World mobile phone Store(https://haoshengwei.tr.aliexpress.com/store/1005214)

 • November 2, 2017 at 20:01
  Permalink

  Herkese Merhaba Arkadaşlar,

  Konusu açılmışken değinmek istiyorum bende. Daha öncede böyle bir şikayet aldığımız için bu yorumu yayınlıyorum. Sadece bu satıcı için konuşmuyorum. Çünkü gümrükten telefonlar geçmiyor. Yurt dışından telefon siparişi vermek yazasaktır. Bu yüzden lütfen siparişlerinizi verirken dikkat ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

8 + 8 =