Aliexpress Elektronik Sigara Modelleri – Fiyatı

Ali Express aracılığı ile satılan ürünler arasından elektronik sigaraları incelemeye alıyoruz. Elektronik sigaranın icadı 1963 senesine dayanmaktadır. Herbert A. İsimli bir araştırmacı tarafından tarihinde tütün dumanı içermeyen dumansız sigara adıyla e-sigara ilk kez gündeme gelmiştir. Cihazın sektörde ilk yer alması ise 2004 senesinde Çin’ de yer almıştır. Aynı zamanda bu dönemde sigara bırakmak için sunulan alternatifler arasında yer almaktadır. Pazarlama satış bürolarında yerini alan e-sigara aynı zamanda internette online olarak da satışlarına başlanmıştır. 2005 ve 2006 senesinde cihazın Çin tarafından ihracatlarına başlayarak farklı ülkelerde de satışlarına başlanmıştır. Elektronik sigara formu sıvıyı buharlaştırarak mekanizmaya sahip olmasından dolayı sigara içme açısından benzerlik taşımasından dolayı E- sigara nikotin salınım miktarı normal sigaraya göre aynı nitelikleri taşımaktadır.

Aliexpress Elektronik Sigara Modelleri - Fiyatı
Aliexpress Elektronik Sigara Modelleri – Fiyatı

Aliexpress Elektronik Sigara

Buna karşın normal sigaralar ile benzerlik göstermeyen elektronik sigaralarda sektöründe mevcuttur. Elektronik sigaralarda alınan nikotin miktarı ise kullanıcı tarafından belirlenebilmektedir. Bir takım kullanıcılar sadece dudak ve el alışkanlıkları nedeniyle hiç nikotin içermeyen sigaraları da tercih etmektedir. Aliexpress elektronik sigaraların sağlık açısından belirli kuruşların araştırmaları sonucunda Tütün kullanıcı olan yetişkinlere verilmesinde sakıncası olmadığı belirtilerek bu sayede 4 ve 8 milyon yetişkin hayatında sigara kullanımına bağlı oluşacak olan hastalıkların önlenmesinde bu bağımlılıktan kurtulacağı da söylenmiştir. Fakat Bu cihazlar FDA tarafından tekrar sınıflandırma düzenlemesine gidilerek ilaç ve cihaz kombinasyonları yerine Tütün ürünleri sınıfına dahil edilmesi gerektiği de belirtilmektedir. Aynı zamanda bu cihazların küçük ve körfez yerlerde satılmasına da karşı olunduğu vurgulanmıştır.

Mart 2009 tarihlerinde Kanada Sağlık Ajansları tarafından e- sigaraların geleneksel Tütün ürünlerinin daha güvenli bir formu olarak sektöre sunulmuş olmasına karşın gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirtmiştir. Fakat sağlık kuruluşlarının herhangi bir sağlık zararlarının bulunmadığı araştırmacılar tarafından her ne kadar tamamen zararsız olarak nitelendirilemese de tütün ürünlerinden daha az etkilere sebep olduğu savunulmuştur. Mevcut toksin ürünleri geleneksel tütün ürünlerinden oldukça düşüktür. Aynı zamanda ülkelerin genelinde reklamı ve satışları da serbest olmaktadır. Çünkü sigara kullanımını azaltırken aynı zamanda sigara ile aynı etkileri göstermesinden dolayı tamamen sağlık açısından zararları normal sigaraya göre çok azdır.

Aliexpress Elektronik Sigara
Aliexpress Elektronik Sigara

Aliexpress Elektronik Sigara Modelleri

Kısa bir araştırma sonucunda daha bir çok bilgiler bulabilmek mümkündür. Elektronik sigaranın zararlarına değinen yayımlanmış olan haberlerin ilk sıralamalar da yer aldığı görülmektedir. Medya aracılığı ile toplumu nasıl manipüle edildiğine dair aynı zamanda çok kızdığım bir noktadır çünkü toplumun yanlış bilgilenmesine ve elektronik sigaranın sigarayı bırakmasına faydaları bulunmaktadır. Aliexpress elektronik sigaranın yasallaşmasında serbest bırakıldığında bundan kim zararlı çıkabilir ki. Bilimsel makaleler yayımlandığında ve bu makaleler biraz olsun incelenmesi halinde elektronik sigaraların normal sigaradan daha az zararlı olduğu hatta bazı makalelerde zararsız olduğu da vurgulanarak kanıtlanmış durumdadır. Elektronik sigaradaki toksit miktarı 950 kat daha az olduğu da kanıtlanmıştır. Sigara içilen ortamlarda duman altı olma etkileri de incelenmektedir.

Elektronik sigara ortamında duman altı olma etkilerinin incelenmesi sonucunda ortam havasında hit toksit maddeye rastlanmamıştır. Elektronik sigarada bulunan malzemelerin yani normal sigaraya oranlar daha az zararlı olmasından dolayı etrafa karbon monoksit gazı da yaymamaktadır. Bu sayede diğer sigaralara göre her anlamda aliexpress elektronik sigara fiyatları da oldukça uygundur. O nedenle toplumumuz tarafından çok fazla tercih edilen ve alternatiflerinden faydalanılabilen opsiyonlar arasında yer almaktadır. Sigara çeşitleri gibi çevre kirliğine de sebep olmamaktadır. Psikolojik olarak sigara kullanımını en aza indirgemek amacıyla çoğu zaman kullanılmaktadır. Cepte taşınabilen ve şık görünümü ile ilk tercih edilen sıralamalar arasında yer almaktadır.

Aliexpress Elektronik Sigara Modelleri
Aliexpress Elektronik Sigara Modelleri

Aliexpress Elektronik Sigara Fiyatı

1) Vapor Storm v80 ; Elektronik sigara tasarımının atası olan Vapor Storm özellikleri arasından sıcaklı kontrolü ve oled ekran ile dikkat çekiyor fiyatı $ 50 olmasına rağmen çok sıklıklarla pek çok satıcı %10-%20 indirime gidip fiyatları $ 40 – $ 45 dolara çekebiliyor. Tahmini teslimat süresi 20-30 gün arasında değişim gösteriyor. Aynı zamanda ürün çok detaylı kullanma kılavuzu ve hediye kutusu ile birlikte yollanıyor. Usb kablosu ve yedek cam tüp verilmesi tabikide sizin avantajınıza. Bu ürün hakkında detaylı görsellere ulaşıp detaylı özellik incelemesi yapmak isterseniz: https://tr.aliexpress.com/item/Original-Vapor-Storm-V80-TC-80W-Box-Mod-Sub-Ohm-Temperature-Control-OLED-Display-Electronic-Hookah/32759146008.html

Aliexpress Elektronik Sigara
Aliexpress Elektronik Sigara

2) Moda KS 10-50w ; Şık ve sade bir tasarıma sahip olan bu ürünün fiyatı $ 20-$ 30 arasında değişebiliyor üstelik Türkiye’ye kargo ücretsiz gönderiliyor. Her ne ürünün elinize geçme süresi 15-40 gün olarak belirtilsede ücretsiz kargoya değecek bir süre olarak görebiliriz sanırım bunu. 5 ayrı seviyede çalıştırabileceğiniz bu ürün 10w – 20w – 30w – 40w – 50w gibi seçenekleri ile kullancıya kolaylık sağlıyor. Ayrıca 4 farklı tip rengi olmasıyla birlikte kullanıcı zevkine göre istediği rengi seçip sipariş edebiliyor. Ürün Hakkında detaylı inceleme yapmak ve çeşitli görsellere ulaşmak isterseniz bu linki takip edeblirsiniz: https://tr.aliexpress.com/item/Original-KS-mini-50-Kit-50W-e-cigarette-smallest-box-mod-with-2ml-D2-Tank-Electronic/32797295165.html

Aliexpress Elektronik Sigara
Aliexpress Elektronik Sigara

3) ALD Dry herb vaporizer ; Modern tasarıma sahip bu ürünün de fiyatı $ 40 – $ 50 arasında satıcının yaptığı piyasa indirimine göre değişiklik gösterebiliyor. Kargo teslim süresini 15-40 gün arasında belirten üretici aynı zamanda 60 günde teslimat garantisi veriyor. Türkiye’ye kargo gönderiminin tamamen ücretsiz olmasıda kullanıcılar için ayrı bir güzellik tabiki. Ayrıca extra herb kamara sayesinde ürününüzü kolaylıklada temizleye biliyorsunuz . Sadece siyah ve beyaz renk çeşitleri olan bu ürün bizce fiyatına göre ideal özelliklere sahiptir. Ürün hakkında detaylı bilgileri görmek ve ürün resimlerine bakmak için: https://tr.aliexpress.com/item/ALD-AMAZE-W0W-0-96-inch-OLED-display-Herbal-Vaporizer-kits-dry-herb-vaporizer-pen-vapor/32792184249.html

Aliexpress Elektronik Sigara
Aliexpress Elektronik Sigara

4) ALD Leap Evod Vape pen ; Kalem elektronik sigaraları atlamıyoruz tabikide ALD isimli markanın tedarik ettiği bu kalem elektronik sigara çok kullanışlı olmasının yanı sıra aynı zamanda çokta zarif ve estetik bir görüntüyede sahiptir. 300 mAh pil gücüne sahip olan bu e sigara 0.5 mil. tank kapasitesine sahiptir, boyutuna göre gayet ideal. Aynı zamanda gövdesi çelik olan bu ürünün Türkiye’ye yapılan teslimatlarda kargosu ücretsiz gönderilmektedir. Çoğu satıcı gibi 15-40 gün arasında teslimat bilgisi yer almaktadır. Fakat tedarikçi 60 güne kadar teslimat sözünü vermeyide ihmal etmemiş. 30 siparişin üzerine gelen 20 oyla birlikte 5 yıldız alan bu ürünün fiyatı $ 14 – $ 16 arasında üreticinin yaptığı indirimlere göre değişiklik göstermektedir. Ürün kalitesine göre gayet iyi bir fiyata sahip olan ALD Leap Evod bizden de 5 yıldızı almayı başarıyor. Ürün hakkında detaylı bilgi almak ve ürünün fotoğraflarını incelemek için verdiğimiz linki ziyaret edebilirsiniz: https://tr.aliexpress.com/item/ALD-AMAZE-electronic-cigarette-evod-1-0ml-capacity-atomizer-ceramic-heating-Top-filling-oil-vaporizer-pen/32791241335.html

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 × 4 =