Aliexpress Gümrüğe Takılmamanın Yolları!

Dünyaca ünlü alışveriş şirketi Aliexpress’de gümrük sorunu devam ediyor. Ülkemizde  bir gün içerisinde yapılan birçok alışveriş, çok kısa bir süre içerisinde gelmesi gerekirken ülkemize girdikten sonra gümrüklerde uzun bir süre bekliyor.

Aliexpress Gümrük

Aliexpress’den herhangi bir ürün aldığınız zaman ülkemize girişinde sorun olmaması için ürün fiyatının 100 doları geçmemesi gerekiyor. Birçok firma müşterisini düşünmeyerek hem ürüne ödediği parayı hem de gümrükten geçtikten sonra sizlerden para istiyor. Aliexpress’den yapılan alışverişler sonra müşterilerin aklına ilk olarak gümrük gelmektedir. Birçok insan şans eseri de olsa aldıkları ürünlerden sonra geçtiğimiz yıllara oranla alışveriş miktarları ürün ihtiyatının artması ve ürünlerin sistem üzerinde gayet uygun bir fiyatta satılmasından dolayı insanlar Aliexpress gümrük konusunda çalışmalar yaptı ancak ülkemizde değişiklik olmadı. Siteden belirli bir fiyat ile ancak alışveriş yapabilirsiniz. Bu fiyat 150 euro. Bu fiyattan alışveriş yaptıktan sonra ürünleri gayet kolay bir şekilde teslim alan kişiler de var. Ancak arada istisna durumları da yaşanmıyor değil.

Aliexpress Gümrük
Aliexpress Gümrük

Aliexpress Gümrük Yasak Ürünleri

Aliexpress gümrük konusunda belirli bir fiyat belirlediği için çok sıkıntılar yaşanmıyor. Ancak gümrükten girmesinin tehlikeli olduğu düşünülen aletler, cihazlar ülkemize giremiyor. Aşağıda sizlere gümrüklerden geçemeyen ve bir hayli sıkıntı çıkaran ürünleri listeledik. Aliexpress Gümrük Yasak Ürünleri?

 • Mobil İletişim Cihazları (Sim Kart Takılabilen).
 • Sahte olup olmadığı bilinmeyen ilaçlar, tıbbi ürünler.
 • Silah ya da yaralayıcı ürünler.
 • Kadınların neredeyse tüm hayatını kapsayan makyaj ürünleri.
 • İçinde ne olduğu anlaşılmayan sıvı ürünler.
 • Gümrüklerin maksimum sınırını geçen tüm ürünler.
 • Bitkiler ve daha birçok ürün.
Aliexpress Gümrük Yasak Ürünleri
Aliexpress Gümrük Yasak Ürünleri

Gümrüğe Takılmamanın Yolları!

Gümrüklerde sorun yaşamamızı sağlayan ürünler yukardaki gibidir. Bu ürünlerden sipariş vermediğiniz sürece gümrüklerde çok sıkıntı yaşamazsınız. Gümrüklerin üst sınırını geçmemeyi de göz önünde bulundurmak gerekli. Fiyatları uygun diyerek her şeyi almamamız gerek. Gümrüğe Takılmamanın Yolları! Her ürünün ülkemize girişi kabul edilemez. Yaptığınız yanlış bir alışveriş sonrasında sizlerde geçtiğimiz yıllarda alışveriş yapan ve ürün hala eline gelmeyen insanlar gibi mağdur olabilirsiniz. Aliexpress gümrük sorunları konusunda birtakım değişiklikler yapsa da gümrüklerimizin kararlarında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Bizler de alışveriş yaparken gayet dikkatli olmak zorundayız.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

6 thoughts on “Aliexpress Gümrüğe Takılmamanın Yolları!

 • September 11, 2017 at 23:26
  Permalink

  birşey sormak istiyorum.

  yaklaşık 10 gün önce toplam 1000 dolar civarında avize led spot light siparişi verdim. hepsi kargolandı. geriye doğru 60 günden itibaren sayıyor.gümrük yazınızı görünce aklıma takıldı. en pahalı avize 250 dolar civarında gümrüğe takılma riski olabilir mi. bir de diyelim takıldı bunu nasıl öğreneceğiz. takıldıysa siparişi iptal edip paramızı alabilir miyiz

 • September 12, 2017 at 13:03
  Permalink

  Merhabalar Ömer, Öncelikli olarak sitemize yorum yaptığın için teşekkürler. Senin için harika bir yazımız mevcut= http://aliexpressbuy.net/aliexpress-gumruk-siniri-2017.html linke tıklayıp ilgili sayfaya gittikten sonra yorumlar dahil okursan tüm sorularının yanıtını alacaksındır. Fakar şunu belirtmek isterim ki, 250dolar olan avizenin gümrüğe takılma ihtimali çok çok yüksektir. Hatta takılacaktır diyebilirim. Daha fazlası için linke tıkla 🙂

 • November 22, 2017 at 17:50
  Permalink

  Merhaba 60 dolarlık kulaklık alacağım gümrüğe takılır mı? Vergi alınır mı?

 • November 23, 2017 at 22:09
  Permalink

  Evet gümrüğe takılır ve %18 gümrük vergisi alınır.

 • November 24, 2017 at 20:13
  Permalink

  Son bir sorum olacaktı: bu vergi olayı euro üzerinden yapılıyor değil mi? Mesela ben 35 dolarlık ürün aldım 30 euro nun altına geliyor. Vergi öder miyim? ( Aliexpress ten)

 • November 24, 2017 at 20:22
  Permalink

  Özür diliyorum çok rahatsız ettim bir i 25 bir i 10 bir i 15 dolarlık ürün alırsam farklı satıcıdan ama aynı siteden ve aynı zamanda. Toplamına göre vergi öder miyim yoksa ayrı ayrı geldiği için gerek kalmaz mı? Çok teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12 + 8 =