Aliexpress Gümrük Sınırı 2017

Yurtdışı alışverişleri denildiğinde ilk akla gelen Aliexpress olmaktadır. Çünkü aliexpress parakende satışları daha çok yapmaktadır. Aliexpress ülkemizde çok fazla yaygın olan ve kullanılan sitenin Çin menşeilidir.

Aliexpress Gümrük Sınırı 2017

Fakat bu ünvana sahip olabilmek o kadar kolay olmamaktadır. Aliexpress dünyada ürün yelpazesi en geniş olan alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Site içerisinde 10 milyon üzeri ürün çeşitleri mevcuttur. Alışveriş sitelerinin kıyaslanması halinde aliexpress okyanus diğerleri ise göl olarak yerini almaktadır. Alışveriş sitesinde düzenli ve rahat alışveriş yapabilme olanakları sağlanmaktadır. Aliexpress son derece güvenli siteler arasında yer almaktadır. Üstelik çalışanları çok fazla olmasıyla beraber 4 milyonu aşkın üreticiyle çalışmaktadır. Escrow ismi verilen koruma programları kullanılmaktadır.

Aliexpress Gümrük Sınırı 2017
Aliexpress Gümrük Sınırı 2017

Ebay veya gitti gidiyor gibi havuzlarda toplanan paralar ürün elinize ulaşmaması halinde satıcıya aktarılmamaktadır. Bu tarz sitelerde son derece güvenli olanları bulunduğu gibi sahtekar olanları da yer almaktadır. O nedenle dikkat edilmesi gereken konular da yer almaktadır. Bu tür siteler genel olarak çok ucuz fiyatlar kullanarak tuzağa düşürmek isterler. Fakat marka ürünler satan ve kalitesinden ödün vermeyen site aynı zamanda mesaj sistemi kullanılarak iletişim kurulabilmektedir. Aynı zamanda aliexpress gümrük sınırı 2017 gönderilen ürünlerin büyük bir bölümünü ücretsiz göndermektedir. Fakat bütün kargo bedelleri kargo firmaları ile gönderi yapmaktadır. Fakat tüm bunlar için ise yüksek kargo bedelleri ödemek gereklidir. Kargo takipleri de yapılabilmektedir.

Aliexpress Gümrük sınırı 2017 ile ilgili aramalar

gümrük vergisi ne kadar 2017
yurtdışı gümrük vergisi 2017
yurtdışı gümrük vergisi hesaplama
gümrük vergisi hesaplama 2017
yurtdışı gümrük vergisi hesaplama 2017
2017 yurtdışı alışveriş limiti
yurtdışı alışveriş limiti kaç dolar
yurtdışı alışveriş gümrük vergisi

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Gümrük Sınırı 2017” için 31 yorum

 • Eylül 2, 2017 tarihinde, saat 23:58
  Permalink

  alıexpressten sıparıs verdım ben sımdı gumruk vergısımı odeyecegım anlayamadım yardımcı olursanız sevınırım

 • Eylül 5, 2017 tarihinde, saat 11:46
  Permalink

  Hayır! Her ürün için gümrük vergisi alınmaz. Gümrük vergisi alınabilmesi için ürünün fiyatı ve boyutu göz önünde bulunduruluyor. Ürünün fiyatı nedir ve ismi nedir bizimle daha fazla bilgi paylaşımı yapabilirseniz Aliexpress Gümrük Sınırı 2017 konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

  Ne Durumda Gümrük Vergisi Uygulanır?

  Bu vergi ise AB ülkelerinden gelen mallar için yüzde 18, diğer ülkelerden gelen mallar için ise yüzde 20 oranında uygulanıyor. Bu vergi, teslimatta ptt tarafından alınıyor.

  Ayrıca, yükün en fazla 30 kg olması gerekiyor.

  İşin özü; 2017 ile artık gümrük limitimiz 30 Euro’dur!

  Ayrıca belirtmek isteriz ki bazı ürünler gümrükten geçmemektedir. Aşağıda paylaşıyorum sizinle.

  – Sim kart takılabilen mobil iletişim cihazlar
  – İlaç v.b tıbbi/bitkisel ürünler
  – Ateşli silah ya da kesici aletler
  – Makyaj ürünleri
  – Sıvı ürünler
  – Gümrük üst sınırını geçen tüm ürünler
  – Bitki ve benzerleri

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 09:13
  Permalink

  İyi günler. Ülkemizde yasaklı olan bir ürünü, yakınımın olan bir Almanya adresine gönderdim. Ancak orada da satıcının beyan ettiği fiyatın az olduğundan bahisle gümrük vergisi çıkarmışlar. Aldğım ürün 52 dolar. Gümrük 40 dolar vergi istiyor. Nasıl hesap yaptılarsa artık pakete. Haliyle aldırmadım ve kargo takipte güncelleme geldi ürünün satıcıya geri döndüğü ile ilgili. Şimdi dispute açtım. Fakat satıcı diyor ki gümrük vergisi alıcıya ait. O yüzden disputeni aliexpress kabul etmez.
  Ne yapmamı önerirsiniz. Aliexpresste kendimi nasıl savunayım da paramı alabileyim?:(

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 14:02
  Permalink

  Merhaba, Sipariş sonrası kargo takip numarası iletildi. Bu numarayı nereye giderek ürünün kargo durumunu takip etmeliyim. PTT kargoda henüz gözükmüyor. Çinden yola çıktığını kargo takipten nasıl takip edebilirim? Ayrıca ürün gümrüğe takılır mı? Sipariş edilen ürün cep telefonu LCD ve Dokunmatik ekranları.

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 14:27
  Permalink

  Birkaç gün bekleyip ürünün Türkiye’ye girmesinin ardından kolaylıkla ptt kargodan ürünün durumunu sorgulayabilirsiniz. Ürün kargoya verildiyse büyük ihtimalle 5 gün içinde ptt kargoya teslim edilir. Normalde cep telefonu siparişi vermek yasak. Hatta sim kart girişi olan tüm ürünler yasak. Bunlar özel cihazlardan geçirilerek hemen tespit ediliyor. Sizin ürünleriniz LCD VE dokunmaktik ekran olduğu için büyük ihtimalle gümrüğe takılmadan gelecektir.

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 14:31
  Permalink

  Sizede iyi günler. Yasaklı olan ürün nedir acaba? Evet bazen böyle durumlar olabiliyor. Neredeyse ürünün fiyatı kadar vergi istemişler. Bu yüzden yasak olan ürün siparişlerini vermemeye lütfen dikkat edelim. Sonuç olarak sizler mağdur olabilirsiniz. Ürün iade edildiyse. Satıcı ile iletişime geçip para iadesi isteyebilirsiniz. Büyük ihtimalle yapacaktır yada yerine başka bir ürün verecektir.

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 14:59
  Permalink

  Cep telefonu için LCD ve Dokunmatik Ekran siparişi için gümrüğe takılma durumu uyarısı sipariş aşamasında neden verilmedi? Bu ürünün gümrüğe takılıp takılmayacağının kesin bilgisini nereden öğrenebilirim? Ürünü dün sipariş verdim, ancak bugün iptal edebilir miyim? Eğer gümrük vergisi uygulanacak ise ödediğimiz para yanacak mıdır? Lütfen varsayım üzerinden değil de kesin bilgi verebilir misiniz?

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 15:17
  Permalink

  Gümrük vergisi demek. Paranızın yanması demek değildir. Öncelikli olarak bunu belirteyim. %18 bir vergisi mevcut. Faturasında ne kadar yazıyorsa %18ini devletimize vergi olarak verdikten sonra ürünü teslim alabilirsiniz. Vergiyi de ptt kargoya ödüyorsunuz. Ayrıca ürünün gümrüğe takılması için 30euro limitini geçmesi gerekiyor. Veya ağırlığının 30 kiloyu geçmesi gerekiyor.

  Eğer ürün hala kargoya verilmemişse. İptal etme hakkınız var. Ayrıca bizimle link paylaşımı yapabilirseniz size daha çok yardımcı olmak isteriz.

 • Eylül 6, 2017 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  Kaç Adet sipariş verdiniz? 1 adetse eğer. hiç korkmanıza gerek yok. ürün 1 ay içinde elinize ulaşacaktır 🙂

 • Eylül 7, 2017 tarihinde, saat 09:53
  Permalink

  Merhaba,

  Ali expresten 11 Adet 70$ lık makyaf fırçası alışverişi yaptım.Toplasak 5 kg ürün yoktur.Gümrük hesaplama yaptığımda internetten 140€ vergi ödeyeceğim yazıyor.Yardımınızı rica ediyorum.

 • Eylül 7, 2017 tarihinde, saat 11:36
  Permalink

  Merhabalar Zübeyde Hanım,
  Sitemize yorum yaptığınız için teşekkürler.
  Konuyu Şöyle Açıklamak isteriz size; Normalde gümrük limiti 30 euro veya 30 kilodu. Sizin ürün ise 70 dolar yani 59 euro ya tekabül etmektedir. Bu süreçte gümrüğe takılıyor ürününüz. Ancak gümrük vergisi sizin bahsettiğiniz gibi öyle çok fazla değil. 140euro vergi ise hiç akla mantığa yatmıyor 🙂 Nerden hesaplatma yaptırdıysanız yanlış olmuş diyebilirim. Ödeyeceğiniz vergi tutarı tam olarak 10eurodur. Bu vergiyide ptt kargoya ödüyorsunuz.

  Ayrıca şöyle bir not bırakmak istiyorum. Satıcı paket üzerine aldığınız fiyattan daha düşük bir miktar fatura kesti ise eğer belki vergide ödemeye bilirsiniz. Ancak en kötü ihtimalle %18 olan vergi yani 10euro ödemiş olursunuz.

 • Eylül 9, 2017 tarihinde, saat 21:16
  Permalink

  iyi günler 16 ağustosta sipariş verdiğim urun 25 ağustostan bu yana yaklaşık 15 gündür pekinden ayrıldı gözüküyor ancak hiçbir haber yok. kargo şirketine nasıl ulaşabilirim?

 • Eylül 11, 2017 tarihinde, saat 11:11
  Permalink

  Aliexpress kargo süreci ortalama 30 gündür. Eğer elinizde kargo takip numarası varsa ptt kargodan sorgulayabilirsiniz. Takipsiz ürün ise ürünün gelmesini beklemeniz gerekecektir. Eğer gelmezse para iade süreci için uğraşmanız gerekecektir.

 • Eylül 22, 2017 tarihinde, saat 13:35
  Permalink

  Merhabalar;
  Ben Aliexpressten bir gimbal almak istiyorum ürünün fiyatı 959 dolar.Satıcı bana faturada düşük fiyat yazabilirim dedi.Mesela satıcı faturada 150 dolar yazarsa gümrük memurları kutuyu açıp bakarlarmı? veya gercek fiyatını ınternetten öğrendikten sonra 959 dolardan vergi keserler mi? Bir başka seçenek ise ürünü parça parça kargolatıp göndertirsem yine gümrükte takılır mı? yani ürünü 4 kargo yapıp her bir kargoya 30 dolar fatura ettirirsem gümrğe takılır mı?

 • Eylül 27, 2017 tarihinde, saat 21:17
  Permalink

  Merhaba.
  Ali expresden 170tl lik tavana monte ampul seklinde panaromik wifi kamera almayi dusunuyorum. 30euro hesabina gore vergi odemelyim ama 3hafta once bebek telsizi siparis ettim 140tl tuttu ama vergisiz teslim aldim. Sebebi ve farki ne olabilir acaba ?

 • Ekim 9, 2017 tarihinde, saat 17:07
  Permalink

  Merhaba. Az önce 38 dolarlık kanaviçe ipleri ve 10-11 tane 1,2,3 dolarlık kanvas sipariş ettim. Vergi öder miyim? Toplam 65 dolar tuttu

 • Ekim 9, 2017 tarihinde, saat 17:58
  Permalink

  Vergi sınırı 30 eurodur. Aynı üründen de çok sayıda sipariş verdiğiniz için ticari bir faaliyet olarak algılanabileceği için gümrük vergisi alınacaktır. Ürünlerin hepsi bir anda gelirse ve belirttiğiniz fiyat paket üzerinde yazıyorsa işlem yapılacaktır.

 • Ekim 31, 2017 tarihinde, saat 19:26
  Permalink

  merhaba. almak istedigim urun tam sinirda. 36 bazen indirimle 34 oluyor. gumruk memurlari hergun 30 euro yu dolarami ceviriyorlar? yada siparisten sonra kargodayken dolar arti
  abilir. siparisin verildigi gune mi bakiyorlar? radyo alicam yizde 16 trt bandrol vergisiyle zaten fiyati yuksleiyor birde yuzde 20 daha odememek istiyorum. bilginiz varmi ?

 • Kasım 2, 2017 tarihinde, saat 20:09
  Permalink

  Satıcıya paket üzerine 30 euro altı bir rakam yazmasını özel olarak isteyebilirsiniz. Zaten ürünün gerçek fiyatıda ona yakın olacağı için bir sorun olmayacaktır. Ürün gümrüğe ne zaman ulaşırsa kontrol sırasındaki euro kuruna göre hesaba alınır 🙂

 • Kasım 6, 2017 tarihinde, saat 20:20
  Permalink

  Look what I found on AliExpress
  http://s.aliexpress.com/MBNR7ZVz
  Bu üründen 6 adet sipariş etmeyi düşünüyorum 11.11 indiriminde fiyat olarak 30 euro yu geçicek fakat kilo olarak 2 kg yu geçmez acaba ürün gümrükten geçer mi satıcı orjinal shark markası fiyatı düşük yazar mı acaba fiyat düşük yazılırsa geçebilir mi ilgilenirseniz gerçekten çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

 • Kasım 6, 2017 tarihinde, saat 21:12
  Permalink

  6 adet toplu sipariş etmek yerine 3 adet kendi adresinize 3 adet de başka bir tanıdığınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Yine paket tutarları 30 euroyu geçecektir. Bunun amacı paketi karabalık durmasını engellemektir. Birde satıcıya özel olarak mesaj atıp paket üzerine 20-25 euro civarı fiyat vurmasını isteyiniz. Söylediklerimi yaparsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum.

 • Kasım 8, 2017 tarihinde, saat 13:53
  Permalink

  öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. sormak istediğim şu:

  Aliexpress üzerinden aldığım ok yay seti fiyatı US $133.20 + nakliye US $58.33 = toplam: US $194.49
  ürününün kargo ağırlığı: 3,5 kğ.
  satıcıya düşük fiyat yazmasını söylediğim için $10 yazmış ürün üzerine.

  gümrükte kesilen vergi ise:
  Gümrük Vergisi : 330.0 TL
  Damga Vergisi : 0.6 TL
  Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.0 TL
  Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
  TOPLAM : 334.6 TL

  bildiğim kadarı ile avrupa birliğinde olmayan yurtdışından alın ürünlerde %20 vergi kesilir. bu durumda $133.20*20%=$26.72 yapar. bu da 104 tl gibi bir tutar yapar.

  ürünün linki:
  https://tr.aliexpress.com/item/compound-bow-accesories-TP1000-archery-hunting-compound-bow-slingshot/32711530856.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xIsL1H

  bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

 • Kasım 8, 2017 tarihinde, saat 16:20
  Permalink

  Merhabalar, Satıcı paket üzerine çok ufak bir rakam yazmış ve gümrük memurlarının dikkatini çekmiştir. Ürün incelemesinde fiyatının daha fazla olabileceği tespit edildiği için fiyat araştırması yapılıp ortalama değer üzerinden %18 gümrük vergisi alınmış olmalı. Paket üzerine 60-70 usd gibi rakamlar yazdırmanız daha iyi olacaktır. Çünkü 10 dolar hiç inandırıcı bir rakam gibi gelmiyor. Burada satıcıda olayı abartmış. Yapmanız gereken itirazda bulunmak ve ürünün faturasında bir hata olduğunu bildirmektir. Ürünün gerçek faturasını sunarak durumu düzeltebilirsiniz. İşlemi adresinize en yakın gümrük dairesinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kasım 8, 2017 tarihinde, saat 19:02
  Permalink

  Look what I found on AliExpress
  http://s.aliexpress.com/MBNR7ZVz
  Bu üründen 6 adet sipariş etmeyi düşünüyorum 11.11 indiriminde fiyat olarak 30 euro yu geçicek fakat kilo olarak 2 kg yu geçmez acaba ürün gümrükten geçer mi satıcı orjinal shark markası fiyatı düşük yazar mı acaba fiyat düşük yazılırsa geçebilir mi ilgilenirseniz gerçekten çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

  6 adet toplu sipariş etmek yerine 3 adet kendi adresinize 3 adet de başka bir tanıdığınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Yine paket tutarları 30 euroyu geçecektir. Bunun amacı paketi karabalık durmasını engellemektir. Birde satıcıya özel olarak mesaj atıp paket üzerine 20-25 euro civarı fiyat vurmasını isteyiniz. Söylediklerimi yaparsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum.

  öncelikle cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim yalnız mesajda belirmeti unuttuğum bir kısım vardı eğer üründen 5 den fazla alınırsa indirim oluyor o yüzden 6 adet almayı düşünmüştüm acaba boyutlarından dolayı 6 adette olsa sıkıntı olur mu ben satıcıyla iletişime geçtim faturaya fiyatını düşük yazılıcağını kabul etti tek sıkıntı boyutlarından dolayı 6 adet gümrükten geçer mi zaten kilosu fazla değil ilginize tekrar teşekkür ederim

 • Kasım 9, 2017 tarihinde, saat 22:03
  Permalink

  Şöyle söyleyebilirim. En kötü ihtimalle %18 gümrük vergisi ödeyerek ürünlerinize ulaşabilirsiniz. Satıcı kutu üzerine 25-30 dolar arası bir rakam yazarsa bir sorun olmayacaktır. Çünkü gümrük sınırı 30euro. Ancak 8-10 dolar yazmasıda anormal olacaktır. Dikkat çekecektir. Mantıklı rakamlar yazdırmak gerekli. Sadece bir ihtimalle adet sayısı fazla olduğu için gümrüğe takılma durumu olabilir. O durumda da vergiyi ödeyip ürünleri teslim alabilirsiniz. Teşekkürler, Ayrıca alışverişlerinizden önce 11.11 günü sitemize gelip indirim kodlarını almayı unutmayınız. Anasayfamızda kodlar herkese açık şekilde paylaşılacaktır.

 • Kasım 27, 2017 tarihinde, saat 21:05
  Permalink

  kolay gelsin 350 dolar ürün sipariş etmek istiyorum. 30cmx30cm ebatlarında kutu. ürün lazer kontrol kartı . gümrüğe takılır mı. ilk defa alışveriş yapmaktayım. gümrük vergisi ne çıkar acaba.

 • Kasım 29, 2017 tarihinde, saat 11:13
  Permalink

  Merhaba ,

  Hergün sürekli ürün sipariş edilse ayrı ayrı adreslere 10 ar adet ama fiyat olarak 30euro yu geçmese küçük paketler sorun olur mu? Örneğin ben hergün 10 ürün sipariş etsem gümrükte aynı anda mı çıkar? yoksa paket paket sırayla mı geçer. yani Ahmet … nın tüm ürünleri paketlerini toplayın getirin mi diyorlar. yoksa ne geldiyse x raya atıp bakıyorlar mı?

 • Kasım 30, 2017 tarihinde, saat 21:57
  Permalink

  1-2 gün ara ile sipariş verirseniz daha mantıklı olur. Hepsini toplu halde değil paket paket hesaplanıyor. BU yüzden sorun olmayacakır.

 • Kasım 30, 2017 tarihinde, saat 22:00
  Permalink

  Gümrüğe takılacaktır. %18 gümrük vergisi mevcuttur.

 • Mayıs 31, 2018 tarihinde, saat 13:54
  Permalink

  UR891129899YP(RG846822897CN) barkod ile
  Aliexpresten 31,07 dolarlık ürün aldım (2. EL Kullanılmış bilgisayar parçası)
  UKİM benden belge istedi . internet site alış görüntüsü ve kredi kartı hesap ekstresi gönderdim kabul etmedi ve bana 31,10 lira vergi koydu . (SORGULAYINCA ÇIKIYOR)
  sanırım 30 yuronun altında gümrüğe takılmaması gerek.
  ben ne yapmalıyım . Lütfen yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + 14 =