Aliexpress Gümrük Sorunu

Gümrük sorunu yaşamamak için satın alacağınız ürünlerin kategorisine ve ücretine çok dikkat etmelisiniz. Elektronik sigara, cep telefonu, bilgisayar, kozmetik ürünleri, fiyat-boyut-marka dengesizliği olan ürünler gümrükte takılır. Bu ürünleri gümrük cezasını ödeyerek dahi teslim alamazsınız veya cep telefonu gibi ürünlerde ödeyeceğiniz ceza, ülkemizde alacağınız fiyatların da daha üzerinde masraf çıkarır.

Yasaklı ürünler haricinde satın aldığınız ürünün fiyatı 22 euro yani 27 doları geçiyor ise kargonuz yine gümrükte takılacaktır. Kargonuzu teslim almak aliexpress kargo için PTT’ye giderek ürün gümrük bedelini ödemeniz gerekecektir.

Son olarak toplu ürün almışsanız da bedeline bakılmaksızın ürünleriniz gümrükte takılır. 1 centlik 100 tane kılıf bile alsanız, toplam bedeli 1 dolar olmasına rağmen gümrük memuru bunun vergisiz bir ticari girişim olduğunu düşünerek ürünlerinizi göndermeyecektir. Bu şekildeki ucuz ürünlerin 2-3 adetten fazla satın alınmasını tavsiye etmiyoruz.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − 1 =