Aliexpress Gümrük Takıldı

Yurtdışından online alışveriş yapılabilen aliexpress Gümrük takıldı gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Fakat bazı durumlarda ise dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Aliexpress Gümrük Takıldı

Ürün fiyatı ve 75 € ve daha az fiyatlarda ürünler ve ürün fiyatları ve varsa eğer kargo ücretleri ödenerek ürünler temin edilebilmektedir. Fakat 75 ve 1500 € aralığında fiyata sahip ürünün ülkeye getirilmek istenmesi gümrük vergileri ile karşılaşma olanakları çok yüksektir. Gümrük vergileri miktar ürünleri geldiği ülkelerde AB ülkeleri olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. Ürünün gümrükten geçmesinde bir diğer etken ise 30 KG veya daha altında ürünlere sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda gümrük konusunda sıkıntı yaşamak istemeyen tercih edilen kargo şirketi ile önem arz edilmektedir. Aliexpress Gümrük Sınırı 2017 nedir?

Aliexpress Gümrük Takıldı
Aliexpress Gümrük Takıldı

Aliexpress Gümrük Takıldı Ne Yapmalıyım?

Fedex ve DHL gibi kargo şirketleri ile alınan ürünlerin gümrüğe takılma ihtimalleri çok yüksektir. O nedenle biraz daha zaman alsa dahi kargoların PTT satın alınacak olan ülkelerin normal postalama şirketlerinin tercih edilmesi örneğin hon kong tan alınacak ürün için honkong post’u tercih etmektedir. Aracılığı getirtmeye özen göstermek gereklidir. Aynı zamanda ürünlerin deneyimi ve feedbac’i yüksek olan satıcılardan almak gereklidir. Çünkü bu sayede gümrüğe takılmama konusunda daha alternatifli olacaktır. Bu konuda ise aliexpress kullanıcılarına daha güvenli yollar sunmaktadır. Bu sayede alışveriş tutkunları hangi ülkeye nasıl bir yol izleyeceğine detaylı olarak karar vermeli ve deneyimli olduklarını söyleyebiliriz.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 + six =