Aliexpress Hangi Kargo Firması Seçilmeli?

Aliexpress.com’dan kargo takibi nasıl yapıldığını önceki yazımızda anlatmıştık. Önceki yazımızda kargo sürelerini ve takip sitelerini paylaşmıştık.

Bu yazımızda ise, aliexpress.com’da en uygun kargo firması hangisi onu anlatacağız.

Aliexpress.com‘dan sipariş geçerken üç, dört tane kargo firması görürüz.

China Post, EMS, DHL, Fedex bu kargo firmalarından bazıları.

Aliexpress.com’da ki satıcılar özel kargo firmalarınıda kullanarak müşterilere daha hızlı kargo göndermeyi amaçlıyorlar.

Fakat bu Türkiye’de sanıldığı gibi olmuyor. Ülkemize kargo yapan bu özel firmalar, ürünlerin 4-5 katı kadar kargo ücreti almakta. Bu kargo ücreti sebebiyle,  getirilen ürünler gümrük sınırını geçmesi sebebiyle geri gönderiliyor veya çok sıkı denetleniyor. Baya riskli anlayacağınız. 🙁

Peki biz ücretsiz kargoyu seçebilmek için hangi seçenekten devam etmeliyiz?

aliexpress kargo

Resimde görüldüğü gibi, 4 farklı kargo firması gözükmekte. Bunların ilki dışında diğerleri yüksek kargo ücretleri istiyor. ( Alırsa bile, büyük ihtimal gelmez. )

Biz China Post Air Registered Mail seçeneği ile devam ediyoruz. Bu kargo firması ülkemize en risksiz getirebilen kargo seçeneği, ayrıca kayıtlı olarak gönderim yapıyor yani sistemden kargo takibi yapabilirsiniz.

Dezavantajı ise, bir aya kadar gönderimi sürmesi. 🙂

 

Bu yazımızda, aliexpress için siparişleriniz için en uygun kargo firmasını anlattık. Birdahaki yazılarımızda görüşürüz. 🙂

 

Bize sorunuz varsa, sitemizin soru bölümünden sorunuzu sorabilirsiniz.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 + 12 =