Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?

Herkesin bildiği en çok alışveriş yapılan web sitelerinden biri olan Aliexpress kargosu kaç günde gelir? Bu soru geçtiğimiz yıllardan bu yana müşterilerin kafalarında soru işaretleri yaratmaya başladı. Aldığınız bir ürünü dikkatli seçtiğiniz ve gümrük standartlarına uygun bir şekilde aldığınız zaman ürünün tahmini olarak gelme süresi  bir hafta veya bir ay arasına değişiyor. Aliexpressden aldığımız ürünlerin geç gelmesi kaçınılmaz bir olay oldu. ”Sitede One Time Delevry” diye bir seçenek mevcut. Bu seçenek kargonun size gelmesi beklenen kesin süredir.

Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?
Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?

Bu süre maksimum 50 gündür. Yani şirket sipariş sayfasına sizlere bu ibreyi vermişse maksimum sipariş ettiğiniz ürün 50 gün içerisinde elinize gelecektir. Ayrıca ürünün kargoya veriliş süresinin de 3 gün olduğunu düşünürsek 65 gün içerisinde ürün sizlere ulaşıyor. Şirket ürünlere 70 gün koruma süresi veriyor.

Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?
Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?

O süre eğer dolmadı ise mutlaka birilerine ulaşırsınız ancak o süre doldu ise hiç kimseyi bulamazsınız. Bu süre içerisinde kesinlikle ödemeyi onaylamayın. Ürün gelmeden onayı verirseniz daha sonra ürününüz gelmese bile sizlerle ilgilenmeyeklerdir. Diğer bir konu ise Aliexpress’in bir ücretli birde ücretsiz kargoları var. Ücretli aldığınız kargonun elbette gelme süresi daha kısa. Aliexpress Ürünü Nasıl Takip Edebilirim?

Aliexpress Kargo
Aliexpress Kargo

Ancak ücretsiz kargo ücretli kargoya göre daha çok tercih ediliyor. Yani aldığınız bir ürünün sizlere en kısa ulaşma süresi 10 gün. Daha kısa sürede ulaşan bir ürün yok. Yeni toparlayacak olursak Aliexpress kargo kaç günde gelir sorusunun cevabı maksimum 65 gündür. Ürünlerin fiyatları yaklaşık olarak aynı olduğu zaman ürünü ülkemizden almanızı tavsiye ederiz. O şekilde kargo da hiçbir sıkıntı çekmezsiniz.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 17 =