Aliexpress Kargo Takibi Yap!

Makalemizde sıkça sorulan ve problem konusu olan Aliexpress Kargo Takibi nasıl yapılır? Konusunu etraflıca tüm detayları vererek işleyeceğiz. Pek çok insan Aliexpress sipariş talebi sonrasında geçen zamanda ürünün nerede olduğunu merak ediyor.

Aliexpress Kargo Takibi (2)
Aliexpress Kargo Takibi (2)

Aliexpress Kargo Takibi

Öncelikli olarak yapmanız gereken işlem, Aliexpress hesabınıza girerek siparişlerim bölümüne tıklamak olacaktır. Aliexpress siparişlerim bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza sipariş edip ödemesini yaptığınız ürünlerle ilgili bir şablon gelecektir. Bu siparişlerin ayrıntılarına ulaşmak ve kargo takibi yapabilmek için ‘’view details’’ ayrıntıları göster kısmına tıklıyoruz. Açılan pencerede sipariş ürün ile ilgili detayları göreceksiniz. Bu bölümde bulunan ‘’logistics information’’ yani lojistik bilgi ihtiyacımız olan kısımdır. Lojistik bilgiler kısmında bulunan tracking number (izleme numarası) Aliexpress kargo bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Kargo Takibi
Aliexpress Kargo Takibi

Aliexpress Tracking Numarası ile Kargo Sorgulama

İzin verirseniz Tracking number yani Aliexpress kargo izleme numarası ile ilgili birkaç önemli noktaya değinmek istiyorum. Aliexpress sitesi üzerinden beğendiğiniz ürün ile ilgili sipariş talebi gerçekleştirip, ödeme yaptıktan sonra ürününüz siparişlerim bölümüne düşer. Aliexpress ve satış şirketi bu sipariş talebini bir gün içerisinde onaylar ve işlemlerin gerçekleşmesini sağlar. Aliexpress ürün ayrıntıları ise 3-5 gün içerisinde Aliexpress siparişlerim bölümüne düşecektir. Tracking number izleme numarası da bu süre zarfında sizlerle paylaşılacaktır. Bu yüzden Aliexpress sipariş verip ödeme yaptıktan sonra ertesi gün tracking numarası yok diye endişeye kapılmanız gerekmez. 3-5 gün içerisinde Aliexpress Kargo takibi nasıl yapılır? numarası ürün bilgilerine düşecek ve tracking numarası ile kargo takip gerçekleştirebileceksiniz.

Aliexpress Kargo
Aliexpress Kargo

Aliexpress Anlaşmalı Kargo Firmaları

Aliexpress pek çok uluslararası kargo firması ile çalışmaktadır. Bu firmaların büyük bir kısmı Çin menşeli kargo firmalarıdır. Lojistik bilgiler kısmında ürününüzün hangi kargo firması tarafından yüklendiğine dair bilgileri bulabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında tracking numarasını ilgili kargo şirketinin kargo takip bölümüne girmeniz kargonuzun nerede olduğuna dair ayrıntıları görmenizi sağlar. Aliexpress tracking kodu ile sorgulama için sizlere lojistik bilgiler bölümünde kargo şirketinin internet sitesi adresini vermiştir. Bu linke tıklayarak tracking numarasını yazmanız, kargonuzun nerede olduğunu gösterir.

Aliexpress Anlaşmalı Kargo Firmaları
Aliexpress Anlaşmalı Kargo Firmaları

Bir diğer önemli konu ise Aliexpress kargo Türkiye gümrüğüne geldiği zaman sizlere nasıl ulaşıyor hakkında sorulan sorulardır. Aliexpress uluslararası kargo şirketleri ile Türkiye’ye getirdiği ürünleri Türkiye’ye geldikten sonra PTT Kargo aracılığı ile dağıtır.  Aliexpress Hangi Kargo Firması Seçilmeli? Yani tracking numarası ile Türkiye’ye geldiğini öğrendiğiniz kargonuzun Türkiye’de nerede olduğunu öğrenmek için PTT gönderi takip sistemini kullanabilirsiniz. Bu işlem sadece Türkiye’ye ulaşmış Aliexpress ürün kargoları için geçerli olacaktır.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fifteen − seven =