Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden bir tanesi Aliexpress, müşteri hizmetleri konusunda sizlere yeterli destek vermiyor. Aliexpress müşteri hizmetlerine ulaşmanın birkaç yolu var. Ancak sizlere gelen ürün 2. el veya başka bir probleminiz varsa müşteri hizmetlerini arayarak bildirebilirsiniz.

Aliexpress Müşteri Hizmetleri
Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Belki ürünü sizden iade etmenizi isterler ancak ürünü iade ettikten sonra ürünün geri gitmesi ve daha sonra tekrar kargo ile geri gelmesi çok uzun sürecektir. Onun için sizler Aliexpress’den alışveriş yaparken dikkatli olmalısınız. Aliexpress’in sitesinde müşteri hizmetleri numaraları mevcut. Ancak İngilizce bilmeyen bir insansanız sizlerin onlarla iletişim kurmanız imkansız. Ya İngilizce bilen birini bulacaksınız yada telefon yolu ile iletişim kuramayacaksınız. Eğer İngilizce bilmiyorsanız müşteri hizmetlerine ulaşmanın birkaç yolu daha var. Bunlar canlı destek, mail atmak ve site üzerinden yetkili kişilerde iletişime geçmek.

aliexpress iletişim
aliexpress iletişim

Ülkemizde en çok kullanılan yol site üzerinden mesaj yollamak. Diğerlerinden dönüş almanız siteye göre daha yavaş olabilir. Ancak mail attığınız zamanda en kısa sürede dönüş yapılıyor. Ancak sitede bulunan mesaj yollama seçeneğinde de şöyle bir problem var. Aliexpress müşteri hizmetleri sizlerle tamamen İngilizce olarak iletişim kuruyor. Attığınız mail veya siteden yolladığınız mesajı da İngilizce olarak yollamak zorundasınız. İnternet üzerinde bulunan çeviri araçlarını kullanabilirsiniz ancak onlar da tamamen dönüştürme yapamıyorlar. Sizler tam olarak İngilizce bilen bir kişiden yardım alarak ancak o şekilde iletişim kurabilirsiniz. Aliexpress müşteri hizmetlerinin Türkçe bilen bir elemanlarının olması bizler için büyük bir sorun. Aşağıda bulunan numaralar ve adresler ile site ile iletişim kurabilirsiniz.

Aliexpress Telefon Numaraları
Aliexpress Telefon Numaraları

Aliexpress Telefon Numaraları

Telefon : (+852) 2215-5100

Fax: (+852) 2215-5200

Mail Adresi : tradesecurity@aliexpress.com

Aliexpress Siteden Mesaj Yollama Nasıl Yapılır?

 • Giriş Yapın
 • Anasayfanın aşağısında müşteri hizmetleri yazısı çıkacaktır
 • İletişim yazısına tıklayın
 • Ekranda “Bizin Ajan Bağlan” seçeneğine tıklayın
 • Probleminizi yazın
 • Yazışma dili İngilizcedir

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Müşteri Hizmetleri” için 10 yorum

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 12:09
  Permalink

  aliexspresten yapmış olduğum bir alışverişte kandırıldım.satıcı ilan ettiği ürünü değil yaklaşık 40 dolar ucuz olan eski bir ürünü bana gönderdi ürün elime ulaştığında kandırıldığımı anladım.satıcı ile temasa geçtim durumu anlattım satıcı bana sipariş verdiğim ürünü gönderdiğini sonuna da bir gülücük imojisi ekleyerek bana dönüş yaptı.bunun üzerine ürünün bir video sunu çekip gönderdim.bana üzgün olduğunu we 3 aylık ip tw aboneliği gönderebileceğini yazdı kabul etmeyince 20 dolar vereyim sulh olalım dedi ben kendisine istemediğim bir ürün olduğu halde göndermiş olduğu ürünün bedeli kadar tekrar ödeme yapayım dedim bana sipariş verdiğim ürünü gönder dedim yada aradaki40 dolar farkı gönder dedim onuda kabul etmedi bütün bunların sonunda dispute açtım aliexpresin hakemliğine güvenerek bekledim sayın hakemin bana reva gördüğü iki ürün arasında fark vardır doğru deyil. diye bir ibare çıktı. aliexpresin hakemliği bukadar işte bahsetmiş olduğum satıcı gibi kötü niyetli firmaları barındırıp taraflı kararlar vermesi ali expresi benim gözümde imajının zayıflamasına neden olmakta .hatta youtube farkın açıkça belli olduğu bir video attım ve linkini mesaj bölümünden ali exprese gönderdim. şimdi sonucu bekliyorum.
  düşünswnize bir sipariş veriyotsunuz satıcı size alakasız bir ürün gönderiyor hatayı yapan satıcı cezayı çeken sizz oluyorsunuz malı almak için bi nakliye ödüyorsunuz sizin hiç suçunuz yokken malı geri göndermek için bir nakliye daha ödüyorsunuz.bu hiç adil deyil. aslında aliexpres bu gibi durumlarda kullanabileceği bir fon olmalı anlaşmazlık sonucu mal iadelerinin geri gönderim bedeli haksız bulunmuş tarafından ödenmeli.ben satıcıya her türlü alternatifi sundum satıcı bunların hiç birine yanaşmadı ya malı geri gönder ya da 20 doları kabul et.pişkinliğe bakarmısınıız.hatayı yapan senyada şöyle diyelim kurnazlığı yapan sen ceremesini çeken ben.türkiye gibi ülkelere yapılabilen bir pişkinlik.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 12:19
  Permalink

  Merhaba İsmail.

  Öncelikli olarak konuyla alakadar olarak sitemizde ziyaretçilerimize küçükde olsa bazen böyle kötü durumların olma olasılığının olduğunu hatırlatıcı bir yorum yaptığınız ve sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkürler,

  Yaşadığınız durum için üzgünüz. Her satıcı iyi ve müşteri dostu olmaya biliyor. Bu yüzden alışveriş öncesinde dikkat edilmesi gerekken unsurlar mevcut. Ziyaretçilerimiz için : http://aliexpressbuy.net/aliexpress-com-guvenilir-saticilardan-alisveris.html konusundan faydalanılabilir.

  Dispute açmışsınız fakat sonuç alamamışsınız. Alışverişin ödemesini hangi yol ile yaptınız peki? Ve aradan ne kadar zaman geçti. Belki başka çözüm yolları sunabiliriz size.

  Geçmiş olsun. Böyle durumların bir daha yaşanmaması temennisiyle.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:45
  Permalink

  merhaba muhammet bey
  burada anlatmak istediğim kötü niyetli satıcılara fırsat verilmemesi ben ürünü kredi kartım ile aldım. satıcı bir ilan verdi bende bu ilanda yazılı olan özelliklerin bana uygun olduğunu düşünerek satın aldım.benim sipariş verdiğim ürün bu ürün
  uydu alıcısı dm800se v2 wifi üçlü tuner DVB-S2/C/T2 Sunray SR4 v2 SUNRAY4 V2 dahili wifi Sim2.20 sr4 v2 400 Mhz CPU
  this product details
  1.400 MHz Işlemci, wifi dahili
  2. 1 GB Flash Bellek ve 512 MB RAM
  3.anakartREV E, (değil D6 veya D11, E D daha iyidir)
  4.üç-in-One DVB-S/C/T, aynı anda kullanılabilir
  5.Çok Renkler LED Ekran
  6.SIM2.20 V2
  7.Enigma 2, Linux Işletim Sistemi
  8.Hbb Tv için zaten ve Web tarayıcısı (bir IPTV gibi)
  9.SSL88
  10.HDTV uydu alıcısı PVR kayıt ile Estata üzerinden veya stata HDD (HDD dahil değildir)
  11.2x akıllı kart okuyucu
  12: Renkler: Siyah
  fakat sayıcının bana gönderdiği ürün ise bu ürün
  Marka Adı:iTEEVEEpaket:EvetFTA (Free To Air ):EvetHigh Definition:EvetUSB Wifi ile:Hayırtip:DijitalModel Numarası:800se and wifiDisplay:Colored OLEDProcessor:400 MHz MIPSHDMI Connector:YESTUNER Option:DVB-C S Toptional:DVB-C DVB-TFrequency:2150 MHzVideo Formats:4:3 / 16:9Output analog:Output Level L/R 0 5 Vss on 600 OhmMotherboard:REV D11
  konu ile ilgili çekmiş olduğum video nun linki bu https://www.youtube.com/watch?v=FlRvdlKFW60
  benim ilk dikkatimi çeken şey kutuyu açınca uzaktan kumandanın eski tip olduğunu gördüm cihazı çalıştırıp özelliklerine bakınca 64mb flaş 256 rem -2.10 sim ve anakartın d11 (eski versiyon) olduğunu gördüm video incelendiğinde farklılıkları göreceksiniz. ben buna rağmen satıcıya 117 dolar göndereyim ama bana doğru ürünü gönder yada 40 dolar para iadesi yap. diye teklif ettim. önce 3 aylık ip tv aboneliği teklif etti akabinde kabul etmeyince 20 dolar teklif etti kabul etmeyince malı bana gönder dedi malı ona göndersem cebimden 58 dolar para gitmiş olacak nakliye( geliş gidiş ) ben bu üründen memnun kaldığım ve kullandığım için yeni versiyonuda çıktığı için almak istedim 5 yıllık cihazım olan sunray4se cıhazım hala taş gibi çalışmakta.satıcının yapmış olduğu hataya rağmen ben bana gönderdiği ürünün bedeli olan 117 dolar teklif ettim kabul etmedi kabul etseydi 117 dolar gönderip yeni versiyon ürünü almış olacaktım satıcıda bana bir yerine iki cihaz satmış olacaktı.ben bu cihaza 156.75 usd cihaz bedeli+23.78usd kargo bedeli+7euro bandrol ve %20 gümrük bedeli (114 tl ) ödedimbirde cihazı almak için gümrüğe gittim.siz olsanız ne yapardınız. satıcı ise kendi hatasının bedelini nasıl olsa geri gönderemez mantığı ile bana ödetmeye çalışmakta .aslında bu satıcı alıcının geri göndermesi durumunda nakliyenin kendisi tarafından karşılanacağını bilse asla böyle bir hileye başvurmaz.bizlerde bu sıkınrtıyı yaşamamış olurduk.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:55
  Permalink

  bu yapılan alışverişin başlığı
  Order ID: 83806303490008 View Detail
  Order time & date: 03:32 May. 06 2017
  Store name: SUMMIT Technology
  View Store | Contact Seller (0 unread)
  Order amount:
  $ 180.53

  Satellite receiver dm800se v2 wifi triple tuner DVB-S2/C/T2 Sunray SR4 v2 SUNRAY4 V2 built-in wifi Sim2.20 sr4 v2 400Mhz CPU
  [Transaction Screenshot]
  $ 156.75 X1
  Product properties: EU Plug

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:56
  Permalink

  henüz dispute süresi dolmadı.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:57
  Permalink

  Merhaba;

  Ürünü Özel kargo ile mi getirttiniz?
  Yapılabilecek bir diğer yol ise kredi kartına itiraz açmak. İdeal bir yöntemdir. Para yurt dışından çekildiği için kredi kartı itirazından belki sonuç alabilirsiniz. Bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim.

  Ayrıca ürünü gönder tekrar gelsin kargo masrafı o bu şu derken yine zararlı çıkan siz olabilirsiniz. Yapmak gereken bir daha o satıcıdan ürün satın almamak ve paranızın arkasından koşmayıda ihmal etmeyin. Satıcıyı biraz daha zorlarsanız belki istediğiniz tutarı iade etme ihtimali var. Yada konuyu detaylıca aliexpresse yazabilirsiniz.

  Yada satıcı ismini ifşa ederek bir video çekip youtube olanlarla ilgili birşeyler hazırlayıp bu satıcıdan alışveriş yapılmaması gerektiğini anlatan bir görsel video hazırlamanız iyi olur. Bu video linkini de satıcıya atarsanız videoyu silmeniz şartı ile size iade edebilir. Bu yöntemi tavsiye etmiyoruz fakat madur edilen taraf siz olduğunuz için deneyebilirsiniz. en azından kandırıldığınız tutarı geri almak adına.

  Kendinizi fazla üzmeyin. Tecrübe yaşandıkça elde edilir. Sizin yanınıza kar kalan edindiğiniz tecrübe olur.

  Teşekkürler,
  İyi Çalışmalar,

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 14:06
  Permalink

  sipariş verdiğim üründe yeni olduğunu belirleyen hususlar şunlar
  1) version 2 V2 olması
  2)anakartının versiyon E olması
  3)flash belleğin 1gb olması ve ram ının 512 mb olması
  4)simkartın yeni versiyon 2.20 olması
  5)uzaktan kumandanın yen versiyon olması .satıcının urunle ilgili syafasında bakılırsa görülecektir benim belirlediğim hususlar alıcının ikna olmasını sağlamak için kırmızı çizgi ile belirginleştirilmiştir. satıcının ürün linki incelendiğinde görülecektir.
  https://tr.aliexpress.com/item/Satellite-receiver-dm800se-v2-wifi-triple-tuner-DVB-S2-C-T2-Sunray-SR4-v2-SUNRAY4-V2/32768161343.html

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 14:14
  Permalink

  temennileriniz için teşekkür ederim . bankadan iptal ettirmek karşı tarafa haksızlık olur diye düşünüyorum. ben hakkımın peşine bu kadar koşarken karşı tarafında hakkını korumam gerektiğini düşünüyorum. burada 40 usd ödenmiş olsa konu kapanacak önerdiğiniz video nun linkini gönderdim. hakem olan kişi her halde buna bakmamış olacak ki beni haksız çıkarıyor.

 • Kasım 1, 2017 tarihinde, saat 04:16
  Permalink

  Merhaba 529 dolar değerinde siparişim elime ulaşmadığı için aliexpress para iadesi yerine aliexpress kuponu verdi fakat kuponu süresi içinde kullanamadım yaklaşık 3 ay boyunca aliexpress müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim her seferinde 20 is günü sürebileceğini e pastalarımı kontrol etmemi söylediler hic bi sonuca ulasilamadi bu gün ise yapacak birseyin olmadığını söylediler tum sohbetler kayıtlı tam olarak 529 DOLAR VE TAMAMI BENİM PARAM OLAN PARA İADESİ YERİNE VERİLMİŞ KUPONUMU KULLANAMAYACAGIMI SOYLEDILER lütfen yardımcı olun ufak tefek bi tutar değil

 • Kasım 2, 2017 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  Neden size verilen kodu zamanında kullanmadınız? Zamanı geçtiği için kod pasif duruma düşmüştür. Evet dediğiniz gibi rakam düşük bir miktar değil 529 dolardan bahsediyorsunuz. Zaman kaybetmeden kodun süresinin uzatılmasını ve kodu kullanmak istediğinizi belirten mail atabilirsiniz. Umarum olumlu dönüş alırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − four =