Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden bir tanesi Aliexpress, müşteri hizmetleri konusunda sizlere yeterli destek vermiyor. Aliexpress müşteri hizmetlerine ulaşmanın birkaç yolu var. Ancak sizlere gelen ürün 2. el veya başka bir probleminiz varsa müşteri hizmetlerini arayarak bildirebilirsiniz.

Aliexpress Müşteri Hizmetleri
Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Belki ürünü sizden iade etmenizi isterler ancak ürünü iade ettikten sonra ürünün geri gitmesi ve daha sonra tekrar kargo ile geri gelmesi çok uzun sürecektir. Onun için sizler Aliexpress’den alışveriş yaparken dikkatli olmalısınız. Aliexpress’in sitesinde müşteri hizmetleri numaraları mevcut. Ancak İngilizce bilmeyen bir insansanız sizlerin onlarla iletişim kurmanız imkansız. Ya İngilizce bilen birini bulacaksınız yada telefon yolu ile iletişim kuramayacaksınız. Eğer İngilizce bilmiyorsanız müşteri hizmetlerine ulaşmanın birkaç yolu daha var. Bunlar canlı destek, mail atmak ve site üzerinden yetkili kişilerde iletişime geçmek.

aliexpress iletişim
aliexpress iletişim

Ülkemizde en çok kullanılan yol site üzerinden mesaj yollamak. Diğerlerinden dönüş almanız siteye göre daha yavaş olabilir. Ancak mail attığınız zamanda en kısa sürede dönüş yapılıyor. Ancak sitede bulunan mesaj yollama seçeneğinde de şöyle bir problem var. Aliexpress müşteri hizmetleri sizlerle tamamen İngilizce olarak iletişim kuruyor. Attığınız mail veya siteden yolladığınız mesajı da İngilizce olarak yollamak zorundasınız. İnternet üzerinde bulunan çeviri araçlarını kullanabilirsiniz ancak onlar da tamamen dönüştürme yapamıyorlar. Sizler tam olarak İngilizce bilen bir kişiden yardım alarak ancak o şekilde iletişim kurabilirsiniz. Aliexpress müşteri hizmetlerinin Türkçe bilen bir elemanlarının olması bizler için büyük bir sorun. Aşağıda bulunan numaralar ve adresler ile site ile iletişim kurabilirsiniz.

Aliexpress Telefon Numaraları
Aliexpress Telefon Numaraları

Aliexpress Telefon Numaraları

Telefon : (+852) 2215-5100

Fax: (+852) 2215-5200

Mail Adresi : tradesecurity@aliexpress.com

Aliexpress Siteden Mesaj Yollama Nasıl Yapılır?

 • Giriş Yapın
 • Anasayfanın aşağısında müşteri hizmetleri yazısı çıkacaktır
 • İletişim yazısına tıklayın
 • Ekranda “Bizin Ajan Bağlan” seçeneğine tıklayın
 • Probleminizi yazın
 • Yazışma dili İngilizcedir

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Müşteri Hizmetleri” için 32 yorum

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 12:09
  Permalink

  aliexspresten yapmış olduğum bir alışverişte kandırıldım.satıcı ilan ettiği ürünü değil yaklaşık 40 dolar ucuz olan eski bir ürünü bana gönderdi ürün elime ulaştığında kandırıldığımı anladım.satıcı ile temasa geçtim durumu anlattım satıcı bana sipariş verdiğim ürünü gönderdiğini sonuna da bir gülücük imojisi ekleyerek bana dönüş yaptı.bunun üzerine ürünün bir video sunu çekip gönderdim.bana üzgün olduğunu we 3 aylık ip tw aboneliği gönderebileceğini yazdı kabul etmeyince 20 dolar vereyim sulh olalım dedi ben kendisine istemediğim bir ürün olduğu halde göndermiş olduğu ürünün bedeli kadar tekrar ödeme yapayım dedim bana sipariş verdiğim ürünü gönder dedim yada aradaki40 dolar farkı gönder dedim onuda kabul etmedi bütün bunların sonunda dispute açtım aliexpresin hakemliğine güvenerek bekledim sayın hakemin bana reva gördüğü iki ürün arasında fark vardır doğru deyil. diye bir ibare çıktı. aliexpresin hakemliği bukadar işte bahsetmiş olduğum satıcı gibi kötü niyetli firmaları barındırıp taraflı kararlar vermesi ali expresi benim gözümde imajının zayıflamasına neden olmakta .hatta youtube farkın açıkça belli olduğu bir video attım ve linkini mesaj bölümünden ali exprese gönderdim. şimdi sonucu bekliyorum.
  düşünswnize bir sipariş veriyotsunuz satıcı size alakasız bir ürün gönderiyor hatayı yapan satıcı cezayı çeken sizz oluyorsunuz malı almak için bi nakliye ödüyorsunuz sizin hiç suçunuz yokken malı geri göndermek için bir nakliye daha ödüyorsunuz.bu hiç adil deyil. aslında aliexpres bu gibi durumlarda kullanabileceği bir fon olmalı anlaşmazlık sonucu mal iadelerinin geri gönderim bedeli haksız bulunmuş tarafından ödenmeli.ben satıcıya her türlü alternatifi sundum satıcı bunların hiç birine yanaşmadı ya malı geri gönder ya da 20 doları kabul et.pişkinliğe bakarmısınıız.hatayı yapan senyada şöyle diyelim kurnazlığı yapan sen ceremesini çeken ben.türkiye gibi ülkelere yapılabilen bir pişkinlik.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 12:19
  Permalink

  Merhaba İsmail.

  Öncelikli olarak konuyla alakadar olarak sitemizde ziyaretçilerimize küçükde olsa bazen böyle kötü durumların olma olasılığının olduğunu hatırlatıcı bir yorum yaptığınız ve sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkürler,

  Yaşadığınız durum için üzgünüz. Her satıcı iyi ve müşteri dostu olmaya biliyor. Bu yüzden alışveriş öncesinde dikkat edilmesi gerekken unsurlar mevcut. Ziyaretçilerimiz için : http://aliexpressbuy.net/aliexpress-com-guvenilir-saticilardan-alisveris.html konusundan faydalanılabilir.

  Dispute açmışsınız fakat sonuç alamamışsınız. Alışverişin ödemesini hangi yol ile yaptınız peki? Ve aradan ne kadar zaman geçti. Belki başka çözüm yolları sunabiliriz size.

  Geçmiş olsun. Böyle durumların bir daha yaşanmaması temennisiyle.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:45
  Permalink

  merhaba muhammet bey
  burada anlatmak istediğim kötü niyetli satıcılara fırsat verilmemesi ben ürünü kredi kartım ile aldım. satıcı bir ilan verdi bende bu ilanda yazılı olan özelliklerin bana uygun olduğunu düşünerek satın aldım.benim sipariş verdiğim ürün bu ürün
  uydu alıcısı dm800se v2 wifi üçlü tuner DVB-S2/C/T2 Sunray SR4 v2 SUNRAY4 V2 dahili wifi Sim2.20 sr4 v2 400 Mhz CPU
  this product details
  1.400 MHz Işlemci, wifi dahili
  2. 1 GB Flash Bellek ve 512 MB RAM
  3.anakartREV E, (değil D6 veya D11, E D daha iyidir)
  4.üç-in-One DVB-S/C/T, aynı anda kullanılabilir
  5.Çok Renkler LED Ekran
  6.SIM2.20 V2
  7.Enigma 2, Linux Işletim Sistemi
  8.Hbb Tv için zaten ve Web tarayıcısı (bir IPTV gibi)
  9.SSL88
  10.HDTV uydu alıcısı PVR kayıt ile Estata üzerinden veya stata HDD (HDD dahil değildir)
  11.2x akıllı kart okuyucu
  12: Renkler: Siyah
  fakat sayıcının bana gönderdiği ürün ise bu ürün
  Marka Adı:iTEEVEEpaket:EvetFTA (Free To Air ):EvetHigh Definition:EvetUSB Wifi ile:Hayırtip:DijitalModel Numarası:800se and wifiDisplay:Colored OLEDProcessor:400 MHz MIPSHDMI Connector:YESTUNER Option:DVB-C S Toptional:DVB-C DVB-TFrequency:2150 MHzVideo Formats:4:3 / 16:9Output analog:Output Level L/R 0 5 Vss on 600 OhmMotherboard:REV D11
  konu ile ilgili çekmiş olduğum video nun linki bu https://www.youtube.com/watch?v=FlRvdlKFW60
  benim ilk dikkatimi çeken şey kutuyu açınca uzaktan kumandanın eski tip olduğunu gördüm cihazı çalıştırıp özelliklerine bakınca 64mb flaş 256 rem -2.10 sim ve anakartın d11 (eski versiyon) olduğunu gördüm video incelendiğinde farklılıkları göreceksiniz. ben buna rağmen satıcıya 117 dolar göndereyim ama bana doğru ürünü gönder yada 40 dolar para iadesi yap. diye teklif ettim. önce 3 aylık ip tv aboneliği teklif etti akabinde kabul etmeyince 20 dolar teklif etti kabul etmeyince malı bana gönder dedi malı ona göndersem cebimden 58 dolar para gitmiş olacak nakliye( geliş gidiş ) ben bu üründen memnun kaldığım ve kullandığım için yeni versiyonuda çıktığı için almak istedim 5 yıllık cihazım olan sunray4se cıhazım hala taş gibi çalışmakta.satıcının yapmış olduğu hataya rağmen ben bana gönderdiği ürünün bedeli olan 117 dolar teklif ettim kabul etmedi kabul etseydi 117 dolar gönderip yeni versiyon ürünü almış olacaktım satıcıda bana bir yerine iki cihaz satmış olacaktı.ben bu cihaza 156.75 usd cihaz bedeli+23.78usd kargo bedeli+7euro bandrol ve %20 gümrük bedeli (114 tl ) ödedimbirde cihazı almak için gümrüğe gittim.siz olsanız ne yapardınız. satıcı ise kendi hatasının bedelini nasıl olsa geri gönderemez mantığı ile bana ödetmeye çalışmakta .aslında bu satıcı alıcının geri göndermesi durumunda nakliyenin kendisi tarafından karşılanacağını bilse asla böyle bir hileye başvurmaz.bizlerde bu sıkınrtıyı yaşamamış olurduk.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:55
  Permalink

  bu yapılan alışverişin başlığı
  Order ID: 83806303490008 View Detail
  Order time & date: 03:32 May. 06 2017
  Store name: SUMMIT Technology
  View Store | Contact Seller (0 unread)
  Order amount:
  $ 180.53

  Satellite receiver dm800se v2 wifi triple tuner DVB-S2/C/T2 Sunray SR4 v2 SUNRAY4 V2 built-in wifi Sim2.20 sr4 v2 400Mhz CPU
  [Transaction Screenshot]
  $ 156.75 X1
  Product properties: EU Plug

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:56
  Permalink

  henüz dispute süresi dolmadı.

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 13:57
  Permalink

  Merhaba;

  Ürünü Özel kargo ile mi getirttiniz?
  Yapılabilecek bir diğer yol ise kredi kartına itiraz açmak. İdeal bir yöntemdir. Para yurt dışından çekildiği için kredi kartı itirazından belki sonuç alabilirsiniz. Bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim.

  Ayrıca ürünü gönder tekrar gelsin kargo masrafı o bu şu derken yine zararlı çıkan siz olabilirsiniz. Yapmak gereken bir daha o satıcıdan ürün satın almamak ve paranızın arkasından koşmayıda ihmal etmeyin. Satıcıyı biraz daha zorlarsanız belki istediğiniz tutarı iade etme ihtimali var. Yada konuyu detaylıca aliexpresse yazabilirsiniz.

  Yada satıcı ismini ifşa ederek bir video çekip youtube olanlarla ilgili birşeyler hazırlayıp bu satıcıdan alışveriş yapılmaması gerektiğini anlatan bir görsel video hazırlamanız iyi olur. Bu video linkini de satıcıya atarsanız videoyu silmeniz şartı ile size iade edebilir. Bu yöntemi tavsiye etmiyoruz fakat madur edilen taraf siz olduğunuz için deneyebilirsiniz. en azından kandırıldığınız tutarı geri almak adına.

  Kendinizi fazla üzmeyin. Tecrübe yaşandıkça elde edilir. Sizin yanınıza kar kalan edindiğiniz tecrübe olur.

  Teşekkürler,
  İyi Çalışmalar,

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 14:06
  Permalink

  sipariş verdiğim üründe yeni olduğunu belirleyen hususlar şunlar
  1) version 2 V2 olması
  2)anakartının versiyon E olması
  3)flash belleğin 1gb olması ve ram ının 512 mb olması
  4)simkartın yeni versiyon 2.20 olması
  5)uzaktan kumandanın yen versiyon olması .satıcının urunle ilgili syafasında bakılırsa görülecektir benim belirlediğim hususlar alıcının ikna olmasını sağlamak için kırmızı çizgi ile belirginleştirilmiştir. satıcının ürün linki incelendiğinde görülecektir.
  https://tr.aliexpress.com/item/Satellite-receiver-dm800se-v2-wifi-triple-tuner-DVB-S2-C-T2-Sunray-SR4-v2-SUNRAY4-V2/32768161343.html

 • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 14:14
  Permalink

  temennileriniz için teşekkür ederim . bankadan iptal ettirmek karşı tarafa haksızlık olur diye düşünüyorum. ben hakkımın peşine bu kadar koşarken karşı tarafında hakkını korumam gerektiğini düşünüyorum. burada 40 usd ödenmiş olsa konu kapanacak önerdiğiniz video nun linkini gönderdim. hakem olan kişi her halde buna bakmamış olacak ki beni haksız çıkarıyor.

 • Kasım 1, 2017 tarihinde, saat 04:16
  Permalink

  Merhaba 529 dolar değerinde siparişim elime ulaşmadığı için aliexpress para iadesi yerine aliexpress kuponu verdi fakat kuponu süresi içinde kullanamadım yaklaşık 3 ay boyunca aliexpress müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim her seferinde 20 is günü sürebileceğini e pastalarımı kontrol etmemi söylediler hic bi sonuca ulasilamadi bu gün ise yapacak birseyin olmadığını söylediler tum sohbetler kayıtlı tam olarak 529 DOLAR VE TAMAMI BENİM PARAM OLAN PARA İADESİ YERİNE VERİLMİŞ KUPONUMU KULLANAMAYACAGIMI SOYLEDILER lütfen yardımcı olun ufak tefek bi tutar değil

 • Kasım 2, 2017 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  Neden size verilen kodu zamanında kullanmadınız? Zamanı geçtiği için kod pasif duruma düşmüştür. Evet dediğiniz gibi rakam düşük bir miktar değil 529 dolardan bahsediyorsunuz. Zaman kaybetmeden kodun süresinin uzatılmasını ve kodu kullanmak istediğinizi belirten mail atabilirsiniz. Umarum olumlu dönüş alırsınız.

 • Kasım 23, 2017 tarihinde, saat 09:33
  Permalink

  Aliexpresten yaptığım alışverişlerden bir çoğu yerel posta merkezine geldi ve teslim aldım. Ancak yerel posta servisine ulaşmayan RF986836407CN posta takip kodlu gönderim. KKTC Posta servisine ulaşmadı. Bunu defalarca kendilerine anlattım. http://95.0.174.10/ linkinden postanın ulaşıp ulaşmadığını online olarak onlarından görebileceğini ve bu postanın ulaşmadığını belirttim. Anlaşmazlık açtım. Sonuç olarak postanın ulaştığını ve ödemenin satıcıya yapılacağını bildirdiler. Bir daha alışveriş yapar mıyım ? Tabii ki yapmam ve çevremde ve sosyal mecra alanlarında bunu da çok sıklıkla dile getireceğim.

 • Kasım 23, 2017 tarihinde, saat 22:09
  Permalink

  Öncelikle geçmiş olsun. Siparişi ulaşmayan ürün linkini rica edebilir miyim? Sonrasında alternatif çözüm yöntemleri üzerine konuşabiliriz.

 • Aralık 4, 2017 tarihinde, saat 15:53
  Permalink

  Merhabalar LX599309964CN nolu siparisim teslim suresi icerisinde elime ulasmadi.sistemde 24.11.17 tarihinden itibaren transit halinde gorunuyor.17.01.2018 tarihine kadar elinize ulasmazsa destek ekibiyle iletisime gecin yaziyor.ne yapmam gerek.yardimci olurmusunuz?

 • Aralık 10, 2017 tarihinde, saat 09:14
  Permalink

  17.01.2018 Ürünün gelmesini bekleyiniz.

 • Aralık 11, 2017 tarihinde, saat 10:33
  Permalink

  Bundan 2 sene once tiger asicks marka spor ayakkabi siparisi verdim parayi yatirdim ama ne urun ne de param var ortada nereye yazdiysam sorduysam cvp yok parami geri istiyorum ya da urun temini yapilsin insanlarin parasini bu sekil alip el koymak ayip degilmi birde caresiz birakmak

 • Ocak 10, 2018 tarihinde, saat 08:53
  Permalink

  Gunluk gorevleri yapamiyorum hesabınızın güvenliği için başka bir cihazdan Giriş yapın diyor son bir aydır Güllük görevleri yapamıyoruz lütfen yardımcı olun umitsara3@gmail.com

 • Ocak 12, 2018 tarihinde, saat 12:50
  Permalink

  RB424713188SG NUMARALI SİPARİŞ ÜZERİNDEN BİR ÜN SİPARİŞ ETTİM ÜRÜN BU GÜN UKİM ARADIGIMDA ELEKTİRONİK EŞYALARIN TÜRKİYE GİRİŞİ YASAK OLDUGU İÇİN GERİ İYADESİ GERÇEKLEŞMEKTEDİR ÇEVABI VERİLDİ BANA
  İLETİŞİM 05333983284

 • Ocak 13, 2018 tarihinde, saat 10:04
  Permalink

  Simkart girişli ürünler gümrükten geçmemektedir.

 • Ocak 16, 2018 tarihinde, saat 12:39
  Permalink

  Hi AliExpress.I did order 5 watches from Pusuit of Elegant Living company on AliExpress with 86836232650997,86655728320997,86700851130997,86780988780997 etc order number on 2016.09.26 date.They sent 2 packages and inside 2 watches and one watches .But they never sent 2 watches (gold color)in order 86836232650997.After I got orders;I contact with seller and explain that.They accept that and they said ;sorry for wrong and delay;we will send two watches.I trusted to them and I completed to orders.After a few days later;seller gave to me new track number for 2 pcs watches.(RQ910110226CN track number)45 days gone and didn’t get any post.I contact again with seller;they don’t accept all now.They saying now;we sent all watches in a package!They don’t accepting;sent wrong my order!I paid already money;I trusted to them and completed order!They said lia to me !

 • Şubat 12, 2018 tarihinde, saat 10:18
  Permalink

  Merhaba ben 20 gün önce bi kulaklık almıştım ürünüm geldi gözüküyor parasını ödediğim halde ürünüm gelmedi bi yardım ederseniz çok sevinirim.

 • Şubat 25, 2018 tarihinde, saat 10:29
  Permalink

  08029652785 Takip numaralı Ürünümün halen elime ulaşmadığını bildirmek isterim. uygulama üzerinden kontrol ettiğimde 25.02.2018 tarihinde ulasmaz ise destek ekibimizle iletişime geçin der ama uygulama üzerinden destek ekibine iletişime geçeceğim bi seçenek yok mesaj bile gönderemiyorum..
  Kargo takipten kontrol ettiğim de en son 30.12.207 tarihinde ülkeden çıkatı diye not var acilen yardım istiyorum ve kargom artık elime ulaşsın iki ay oldu .

 • Şubat 28, 2018 tarihinde, saat 09:46
  Permalink

  Merhaba benkm telefonum bozuldu ve ne kullanici hesabimi nede mil adresimi hatirliyorum siparislerim vr takil edemiyorum giremedigim icin bna yardimci olurmusunuz lutfen

 • Mart 6, 2018 tarihinde, saat 15:06
  Permalink

  Merhaba umarı yanıtıma cevap verirsin aliexpresten ürün pttye gelince kaydettiğim telefona mesaj geliyormu cevap vermen benim için önemli 😀

 • Mart 10, 2018 tarihinde, saat 09:24
  Permalink

  Hayır, telefona mesaj gelmez maalesef.

 • Mart 24, 2018 tarihinde, saat 23:42
  Permalink

  Eksik gönderilen bir ürünün tekrar gönderilmesi ile ilgili mağaza ile yazışmalar sonucu (Open Dispute kullanılmadan)
  “Lütfen ürünü tekrar sipariş edebilir misiniz?
  ve bunun için ödeme yapmadan önce yeni sipariş numarasını bize bildirin?
  Sonra fiyatı 0,01 dolara ayarlayacağız ve ürünü göndereceğiz.
  Aliexpress sağ korumak için yeterli teslim süresi sunacak ve öğeyi de alabilirsiniz.” mesajı geldi.
  Ödeme yapmadan önce sipariş numarası verilebilir mi. Nasıl yapmam gerekir. Yardımcı olabilirmisiniz..

 • Ekim 23, 2018 tarihinde, saat 21:41
  Permalink

  Ürün iadesi yapmak istiyorum ancak nasil yapıldığını bir turlu anlayamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz.

 • Aralık 15, 2018 tarihinde, saat 15:51
  Permalink

  Selamlar. Telefon değilişiminden dolayı hesabım geçici bir süreliğine kilitlendi mesajı geliyor. Şifreyi defalarca değiştirmeme ve uzun süre beklememe ( 1 ay) rağmen sorun çözülemiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

 • Aralık 17, 2018 tarihinde, saat 13:07
  Permalink

  Ürünüm hala gelmedi tahmini teslimat süresinin dolmasına rağmen

 • Ocak 2, 2019 tarihinde, saat 17:08
  Permalink

  Ürünüm gelmedi 2ocak a kadar gelmezse destek ekibiyle irtibata geçin diyor

 • Ocak 18, 2019 tarihinde, saat 09:08
  Permalink

  Ürünün gelmedi 2 ay oldu 3 tanesi iptal edildi diye parası ödendi ama biri iletildi gözüküyor iletişmedi satıcı firmaya yazdım 39-60 gün içinde gelecek diyo 60 gün oldu eğer 26 siparişim var bu nasıl firma ya

 • Mayıs 11, 2019 tarihinde, saat 14:02
  Permalink

  Sipariş donmuş ya da kapalı uyarısı veriyor ödemeye izin vermiyor be yapmalıyım?

 • Temmuz 12, 2019 tarihinde, saat 19:38
  Permalink

  Hesabim gecici olarak kapatilmis siparislerim vardi ne yapmam gerek nasil giris yapacagim lutfen yardim Allah rizasi icin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 1 =