Aliexpress Nedir

 İlk olarak aliexpress nedir acaba diyen toplumumuza seslenmek istiyorum. Aliexpress nedir diyenlere gitti gidiyor tarzında kullanıcıların satış yaptığı bir alışveriş sitesi üzerinden alınan ürünlerin çoğu Çin’den gelmektedir.

Aliexpress Nedir

Kısaca anlatmak gerekirse  eğer Çin malı ürünler denilebilmektedir. Çin malı söylentileri ürünün kalitesini sergilediğinde ise oldukça kaliteli ve gösterişli bir yapıya sahiptir. Tabi bunun yanı sıra orijinal ürünler de yer almaktadır.

Aliexpress Nedir
Aliexpress Nedir

Fakat ücretleri de gayet uygun olmasından dolayı çok fazla tercih edilen ve çoğu kez ismini duyuran dünya genelinde satışlar yapan siteler arasında yer almaktadır. Alışveriş tutkunlarının ilk tercih ettikleri yer alırken alışveriş yapılan ve güvenli kalite hizmetleri sunan merkezler arasında yer almaktadır. Yapılan alışverişler havuz sistemine dayalı olmaktadır. Bir ürünün beğenilip satın alındıktan sonra ve ödemeler yapıldıktan sonra ödemeler havuza atılmaktadır. Ürünün kullanıcılarının eline ulaşması halinde ise onay verildikten sonra havuzdaki para satıcının hesabına aktarılmaktadır. Aynı zamanda her şey normalken tamam da ya ürünüm bozuk veya sorunlu çıkarsa gibi sorunlarında düşünülmesi tabi ki de normaldir. Ayrıca buraya not olarak bırakmış olalım 🙂 eğer saatlere ilginiz varsa Aliexpress Saat Modelleri Ve Fiyatı konumuza gidebilirsiniz. Şimdi konumuza devam ediyoruz. Dikkat!

İşte bu nedenle bu sorunları da düşünerek hareket eden ve sistemli olarak çalışan alışveriş merkezi alınan ürünlerin sorunlu çıkması halinde dispute açıp satıcının da onaylaması üzerine ödenen paranın geri alma olanaklarını da sağlamaktadır. Aliexpress en faydalı olan tarafı ve sunmuş olduğu alternatifi ise Türkiye’de satılan ürünü 20 TL ile alabilme imkanıdır.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fifteen − seven =