Aliexpress Sahibi Kimdir?

En çok alışveriş yapan sitelerin başına gelen Aliexpress’in sahibi dünyanın en çok kazanan insanları arasına yer alıyor. Perakende satış yaparak dünya liderlerinin arasına yerleşen Aliexpress, Alibaba’nın kardeşi gibi. Aslında baktığımız zaman ikisinin de satışları farklı.

Aliexpress Sahibi Kimdir?

Aliexpress’de perakende ürün satın alabilirken Alibaba’da sadece toplu ürün alımı yapabilirsiniz. Ve Alibaba da alışveriş yapmak için üzerinize kayıtlı bir marka veya bir şirket olması gerekiyor. Peki Aliexpress sahibi kimdir? Dünyanın en zengin insanlarından Jack Ma, Alibaba’nın ardından Aliexpress’i de onun kurduğu düşünülüyor. Hayatı boyunca insanları daima örnek olmaya çalışan Jack Me, üniversite 3. Denesinde hak kazanarak girmiştir. Alibaba sitesini kurduktan sonra dünyada çok büyük bir patlamaya sebep olan iş adamı, kısa bir süre sonra gençlerle yaptığı konuşmasında “ Ben başardıysam günümüz gençlerinin %80’i başarabilir” demiştir.

Aliexpress Sahibi Kimdir?
Aliexpress Sahibi Kimdir?

Siteyi ilk kurduğu zaman 100 bin Euro harcadığı söylenilen Jack Me, geçtiğimiz yıllardan bu yana dünyada internet adam olarak biliniyor. Aliexpress’in de sahibi olduğu düşünülen bu adam, Çin’de birçok temizlik işlerini yaptırıyor ve çevrenin temiz olması için elinden geleni yapıyor. Hem ülkesine hem de dünyaya faydalı bir iş adamı olmak isteyen Ma, siteyi kurduktan sonra tüm dünyaya adını duyurarak herkesin ilgi odağı oldu. Sitesinden günlük birçok alışveriş yapılıyor. Ülkemizden bile alışveriş yapılan Aliexpress müşteri memnuniyetini de her zaman üst planda tutmaya çalışıyor. Aliexpress sahibi artık dünyanın en büyük iş adamlarından bir tanesidir.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen + four =