Aliexpress Şikayet Nasıl Edilir

Ürünleriniz beklediğiniz gibi çıkmadı mı? Kaz beklerken tavuk mu geldi? Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da mı oldunuz? Dolandırıldınız belki? Yada ürün hasarlı olabilir? Bu gibi durumlardan birini yaşamış gibi duruyorsunuz. 🙂 Bu aşamada ne yapmanız gerekiyor, hangi platformlardan destek almanız gerektiğini, nerelere şikayet edebileceğinizi öğrenmek istiyorsunuz ve şuan sitemizdesiniz. Korkmayın doğru adrestesiniz!

İki şekilde şikayet edebilirsiniz. Hatta 3 şekilde.

1- Aliexpress‘in kendisine durumu izah eden telefon görüşmesi yada mail atabilirsiniz. Mutlaka dönüş olacaktır.
2- Satıcı ile iletişim kurmaktan çekinmeyin! Satıcı ile görüşün uzlaşma ihtimaliniz var.
3- Son çare olarak yada stratejik olarak ilk yapmanız gereken şu ki! Sitemiz gibi platformlarda yorum yaparak durumunu izah eden yorumlar yapabilirsiniz. Bu durumda sizi sitemize gelen yetkili insanlar görecektir ve müşteri kalitesinin düşmemesi adına zorunlu olarak da olsa yardım edecektir. Yorum yaparak bu şıkkı deneyebilirsiniz.

Aliexpress Şikayet Nasıl Edilir
Aliexpress Şikayet Nasıl Edilir

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

9 thoughts on “Aliexpress Şikayet Nasıl Edilir

 • September 15, 2017 at 01:12
  Permalink

  merhabalar … ben mart ayında bir sipariş verdim eylüldeyim ve siparişim elime yeni ulaştı buda yetmezmiş gibi istediğim üründen çok alakasız bir ürün geldi ne yapmalıyım bilmiyorum satıcıya mesaj gönderdim ama çok alakasız şeyler yazıyor şikayetimi nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz …

 • September 15, 2017 at 13:50
  Permalink

  Merhabalar Erhan,
  Aliexpress’te mevcut olan sipariş izleme sayfasına girerek uyuşmazlık verebilirsiniz. Ürünün farklı geldiğini orada belirtip tam iade isteyebilirsiniz. Resim vs. gerekirse göndermeyi ihmal etme. Tabiki mümkün olduğunca hızlı olmalısınız. Koruma süresi dolmadan gerekli uyuşmazlığı veriniz.

 • October 15, 2017 at 20:19
  Permalink

  Merhaba, 20 ye yakın ürünü Temmuz ayında sipariş verdim. 5-6 tanesi peşpeşe geldi sonra birden kesildi kargolar. Ürünler Türkiye’ye ulaşmış görünüyor ama ptt yi aradığımda istenilen takip numarasıyla sistemdeki uyuşmuyor. Satıcılarla iletişime geçtim ama bekleyinden başka cevap gelmiyor.

 • October 16, 2017 at 17:46
  Permalink

  Aliexpress ürün siparişlerinin teslimt süresi 30-40 gün olarak belirtilmektedir. Ürünleriniz gümrüğe takılmış olabilir. Eğer fiyatı 30 euroyu geçmekte ise gümrüğe takılmış olabilir. Gümrükten sorgulatma yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer böyle bir durum yoksa satıcı ile tekrardan irtibat kurup ürünün nerde olduğunu sorabilirsiniz. Belkide ürün gümrükte yasaklı olduğu için geri iade edilmiş olabilir. İhtimalleri değerlendirdikten sonra dönüşünüzü bekliyor olacağım. Teşekkürler.

 • October 22, 2017 at 16:06
  Permalink

  Ürünler daha önce de getirtmiş olduğum ürünlerdi. Telefon kılıfı, kıyafet vs. Açıkçası gümrüğe takılacak malzemeler değil. Garip olan artık satıcılar dönüş yapmıyor. Ptt yi arıyorum takip numarası istiyor ama sitede yazan numarayla uyuşmuyor. Para iadesi istedim fakat hala geri dönülmedi. Ürünlerin yarısının gelip birden böyle kesilmesi garip geldi. Sonuç itibariyle çocuğunu temmuzda bir kaçınıda Ağustosta sipariş ettim. 4. Ay bitti henüz ürün elime geçmedi.

 • November 30, 2017 at 10:06
  Permalink

  merhaba benim tam 7 ürünüm gelmedi takip numarasıda hatalı takip edemiyorum açık anlaşmazlık süreleri doldu o yüzden anlaşmazlık açamıyorum satıcılara mesaj yazdım 10 gün bekle 15 gün bekle gibi şeyler söylüyorlar tam 3 ay oldu sipariş vereli ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.
  ürün takip numaraları
  06331969257
  06333896929
  S000016081024
  LP00082226213421
  06542060030
  06552330244
  06550972223

 • November 30, 2017 at 21:55
  Permalink

  Dispute açabilirsiniz. Aliexpress ile iletişim kurun. Para iadesi isteyin. Satıcı sizi bekletmeye çalışıyor. Ürün göndereceği yok. Neden ürünler gelmedi bir fikriniz var mı? Gümrükte kalmış olabilir. Ne siparişi verdiniz?

 • January 15, 2018 at 21:52
  Permalink

  aliexpress ten ürün gelmedi. uyusmazlık açtım. para iadesi yapmayı kabul etti firma- ama ödeme yapmadı neden yapmadınız diye mesaj attım – cevab olarak ödemeyi yaptıklarını söylediler. ve bana aliexpress ekibiyle temasa geçmemi söylediler fakat aliexpress yetkililerine veya ilğili departmana bir türlü ulaşamıyorum. yardım…..

 • June 17, 2018 at 11:33
  Permalink

  Merhaba.Bisiklet gövdesi sipariş verdim kırık çıktı.Anlaşmazlık açtım ama yada 57 dolar yada tam para iadesi vardı.satıcı 57 dolar ödedi.Benim ödediğim 294 dolar.Şimdi anlaşmazlığa itiraz ediyorum ama hiç bir şekilde süreç ilerlemiyor.Paramı alamıyorum.Ürünün kutu açılımı videosu ve fotoğraflarıda var fakat satıcı tam bir şerefsiz çıktı.Şimdi 80dolar verirsem yenisini göndereceğini söylüyor ama 4 gündür beni oyalıyor.Aliexpress te müşteri hizmetleri ile yazışıyorum onlardan da bir sonuç çıkmıyor.Sürekli sorununuzu anlıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.

10 + six =