Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda dolar yükseldi ve bu nedenle birçok alışveriş yapan kişi Aliexpress sipariş iptali veya para iadesi istemeyi düşündü. Aliexpress sipariş iptali para iadesi yapmak çok kolay bir şey. Veya satın aldıktan sonra biraz daha fazla para verir ülkemizden alırsanız birkaç gün içerisinde adresinize ürün teslim olacaktır.

Aliexpress Sipariş İptali
Aliexpress Sipariş İptali

Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi

İptal konusu biraz sıkıntılı bir iş. Çünkü Gitti gidiyorda ki gibi sadece satışı onayı ile sipariş iptal edilebiliyor. Siz site üzerinden iptal et butonuna tıkladığınız zaman durum otomatik olarak satıcıya iletiliyor. Daha sonra satıcı sizlere mesaj yollayacaktır. Ama unutmayın mesajların tümü İngilizcedir ve sizler de İngilizce olarak cevap vermek zorundasınız. Eğer ki satıcı iptal etmez ürünü size kargo ile yollarsa uyuşmazlık vererek birde onunla uğraşabilirsiniz. Tabi ki de böyle bir durumla karşılaşmamak için güven değeri %90 dan aşağı olan satıcılardan ürün almayın. Şimdi iptal işlemi için sipariş sayfasına gidiyoruz.

Eğer kullanım diliniz İngilizce ise my orders seçeneğinden tüm siparişlerinizi görebilirsiniz. Aliexpress Sipariş İptali etmek için Türkçe kullanıyorsanız siparişi iptal etmek İngilizce kullanıyorsanız cancel order yazacaktır. Cancel order butonunu tıkladıktan sonra sizden bir onay isteyecektir ve bu onay seçenekleri de İngilizcedir. Listedekilerin hepsi uygundur ancak sizler başka ürün aldım seçeneğini seçerseniz daha uygun olacaktır. Yaptığınız formu hemen gönderin eğer satıcı sizinle bir hafta boyunca ilgilenmezse sipariş iptal olacaktır. İptal işleminden sonra geri ödeme 2-3 haftayı bulmakta. Gecikmeli ödemeler için endişelenmeyin. Aliexpress sipariş iptali, para iadesi konusunda sizleri bilgilendirdik.

Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi
Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi

Sizlerden Konu Hakkında Gelen Yoğun Sorular!

– Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi
– Aliexpress
– alibaba aliexpress
ali ekspres
– Aliexpress Sipariş İptali
– Aliexpress para iadesi
– Aliexpress sipariş iptali
– Aliexpress iptal
– aliexpress para iadesi kaç gün
– aliexpress siparişi iptal ettim param geri gelmedi
– aliexpress yanlışlıkla iptal ettim
– aliexpress tamamlanan sipariş ne demek
– aliexpress ödenmemiş sipariş iptali
– aliexpress sipariş iptal ettim param gelmedi

Tüm sorularınızın yanıtını toplu şekilde koun içerisinde vermeye çalıştık. Aklınıza takılanları yorum yaparak sorabilme hakkına sahipsiniz. Sorum yapmak özgürlüktür 🙂 unutmayın.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

One thought on “Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi

  • May 28, 2018 at 11:07
    Permalink

    Merhaba Muhammed bey. Ben 22.04.2018 tarihinde aliexpress sitesinden bir ürün aldım. Satıcı ürünü 3 gün geçmesine rağmen hala kargoya vermeyince ben de satın almaktan vazgeçtim ve iptal ettim. Aliexpress kurallarına göre 3-20 iş günü içinde paranın geri gelmesini bekledim. Aliexpress paramın 26.04.2018 de iade edildiğini gösteriyor. Bana bu tarihte aliexpress ten hiçbir geri ödeme yapılmadı ve o günden beri hala bana hiçbir şekilde param geri gönderilmedi. Kart hesap hareketlerim, ürünün satın alındığına dair dekont, iptal ettikten sonra bana ödenmeyen para bunların hepsinin ispatı var. Lütfen en yakın zamanda bu sorun çözülsün.
    Teşekkür ederim.
    İyı günler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

sixteen + 8 =