Aliexpress Tavsiyeler

Aliexpress kullanıcılarına aynı zamanda tavsiyeler sunmaktadır. Aliexpress sistem saati Türkiye saatinden 11 saat geriden gitmektedir.

Aliexpress Tavsiyeler

Günlük yapılacak olan alışverişlerde 00.00 sonrasında yapılmaması gereklidir. Sabah 11.00 den sonra yapılması gereklidir. Alışveriş tutarları tek bir ürün için 30 € ve üzeri olursa eğer vergi ödenmektedir. Ayrıca bunun dışında toplam siparişler 30 € ce üzeri olsa dahi ürünler tek başına 30 €ve üzeri olmaması halinde farklı satıcılar olması nedeniyle ayrı olarak gümrükten geçer ve vergi ödenmemektedir. 30 € ve üzeri siparişler verilecekse eğer satıcılarla iletişime geçerek kargo fiyatı daha düşük yazdırılabilmektedir. Bu sayede aliexpress kullanıcılarını da düşünerek vergi ödemek zorunda bırakmamaktadır.

Aliexpress Tavsiyeler
Aliexpress Tavsiyeler

Fakat aliexpres tavsiyeler sayesinde 30 € ve üzeri siparişler verilecekse eğer adres kısmına Türkiye Cumhuriyeti numarasını yazmak unutulmamalıdır. Aynı zamanda kargoya da düşük fiyatlar yazdırılacağından dolayı geçerli olmayacak sadece ürünün vergisini ödeyip almak isteyen kişiler için geçerliliğini korumaktadır. Satın alınması yasaklı ürünler her türlü kozmetik ürünleri olurken aynı zamanda ilaç, gıda, kimyasal türü ürünler doktor raporları ile getirtilebilmektedir. Sporcular da düşünülerek takviye gıdalarını milli sporcu belgesine sahip olan kişiler getirtebilmektedir. Sivil havacılık genel müdürlüğünden gerekli olan belgeler ile 500 gramdan ağır droneler de getirtilebilmektedir. Cep telefonu ve uyuşturucu gibi ürünler yasaklı olurken gümrükten de geçmemektedir. Fakat kargo kutusuna farklı bir isim yazılması halinde gümrükten geçebilmektedir.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

four + 17 =