Aliexpress Yanlış Ürün Gönderimi – Para İadesi

Merhaba, ALIEXPRESS‘ ten cep telefonu aldım,fakat satıcı sadece sarj aletini gönderdi.Diğer kısmı Türkiye’ deki depomuza ulaşınca göndereyim filan dedi. Şarj aleti kargosunu teslim alınca sistem ürünü aldı diye otomatik onayladı. Dispute açtım FullRefund istedim, satıcı sarj aletini Türkiye de verdiği adrese gönderirsem yapacağını söyledi. Ürünü gönderdim kanıtlara fotosunu upload ettim. Adam cevap vermiyor, 22 Şubat” Negotiation Finished” yazıyor .sizce ne yapmalı?
————————————————————————————————————–

Aliexpress Dispute (sipariş iptali resimli anlatım)

Merhaba Murat,

Bizimle iletişime geçtiğin için teşekkürler. Senin için en doğru adım şuan paranı almak için çabalamak olmalı. Telefon aldığına göre iyi de para ödemiş olmalısın. Aliexpress konu hakkında gerekli kanıtları içeren mail atabilirsin. Satıcı ile iletişime geçebilirsin. Eğer bunlar sonuç vermiyorsa. Aliexpress üzerinden de satıcıya dispute açma şansın kalmadıysa şayet ödemeyi yaptığın kanal ile direk aliexpresse dispute açabilirsin. Bu yolu herkes bilmez. En etkili yoldur. Kredi kartını aldığın banka ile eletişime geç %98 sonuç alırsın. Söylediklerimi uygularken aceleci davranma. Belki satıcı ile anlaşabilirsin. Satıcı ile anlaşmak senin için en iyisi olacaktır. Aliexpress’e direk dışarıdan müdahale etmek paranı aldıktan xsonra aliexpress hesabının kapanmasına neden olabilir. Bu uyarıyıda yapmış olalım.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Aliexpress Yanlış Ürün Gönderimi – Para İadesi

 • April 7, 2017 at 07:08
  Permalink

  Merhaba;
  Muhammet bey
  ben 08/02/2017 de aliexpressden 20 dolarlık bir urun aldım.
  ürün 24/2/2017 den bu güne kadar taşıma durumunda görünüyor.
  Kargo süresi 20-31 gün yazıyor.
  Zamanında teslimat garantisi 60 gün yazıyor.
  6-7 gün önce satıcı ile anlaşmazlık açıp paramın iadesini istedim aliexpresss hakem oldu ve 10 gün daha beklemem gerektiğini yazdı.
  bu 60 gün nasıl hesaplanıyor?
  08/02/2017 de alınan ürün ayın kaçında 60 günü tamamlamış olur ve o süre dolduğunda ürün yine gelmezse ne yapmalıyım?
  şuan Negotiation Finished tarihi 04/04/2017 olarak görünüyor.
  Tarih geçmiş olmasına rağmen sonuçlanmada olmadı hala zamanı dolmadı olarak görünüyor.
  Teşekkürler.

 • January 26, 2019 at 17:29
  Permalink

  Benimde ürünüm eksik geldi ne yapmam gerekiyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.

three × 3 =