Sahte Ürünlere Dikkat

Arkadaşlar piyasada çok fazla sahte ürün var bunları ilk bakışta ne yazık ki fark edemiyoruz. Ancak aldıktan sonra ürün elimize geçince farkına varıyoruz ve bu esnada da iş işten geçmiş oluyor.

BUNUN ÖNÜNE NASIL GEÇEBİLİRİZ

Sadece 5 dakikamızı ayırarak bu sorunu çözebilmemiz mümkün.

1 => Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz ürün hakkındaki geri bildirimlere bakarak sahte ürün olup olmadığını anlamaya çalışacağız. Resimlerle beraber anlatalım.↓↓

bkz;

 

Örneğin ilana ilk baktığımızda 3,5 jack girişinden usb yuvasına dönüştürücü olarak karşımıza çıkıyor ve başlığa baktığımızda da dediğimiz ürün olduğunu görüyoruz. Yani jack girişine dönüştürücü sayesinde usb bellek takarak mp3 dinleyebileceğimiz cazip bir ürün gibi görünmektedir.

Satıcı ürünlerin satışından 5 yıldız almış görünüyor.

sahte ürün

Devam edelim..↓↓

sahte ürün

Ürünün sahte olup olmadığını anlamak için geri bildirimlere bakıyoruz. Gördüğümüz görüntü bir sorun yok alıcılar memnun gibi görünüyor genelde 5 yıldız verilmiş hatta resim atan bile olmuş.

Devam edelim..↓↓

sahte ürün

İkinci sayfaya geçtiğimizde ise durumun böyle olmadığını görüyoruz. Mümkünse geri bildirimlerden türk müşterilerin ki ne bakmaya çalışın. Ürün geç ulaştığı için ya onaylama süreniz geçiyor yada otomatik kapanıyor sistem. Onun için kesinlikle 2-3 ve 4 sayfalardaki geri bildirimlerede bakarak farklı müşterilerden gelen yorumlara bakarak alalım.

Devam edelim..↓↓

sahte ürün

Eğer bunlara dikkat etmeyerek sipariş verdiyseniz aldığınızda denediğiniz zaman çalışmadığının farkına varıp söktüğünüz de

göreceğiniz manzara komik olduğu kadar da gerçek. ↓↓

 

taklit cihaz

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

6 + twenty =