Anlaşmazlık Açtım Şimdi Ne Olacak

Soru – CevapCategory: GenelAnlaşmazlık Açtım Şimdi Ne Olacak
ferdi deniz asked 11 ay ago

Merhaba
Bir telefon siparişi verdim, iki parça halinde gönderdiler ama kolinin biri gümrükte kaldı ve geri gönderildi satıcıya. Şimdi anlaşmazlık açtım. Satıcıya tekrar gönder diyorum bana. O da (it means you need cancel dispute and put all 5 stars. then i resend a new phone to you) diyor. Ne yapmalıyım. Gelen kargoda şarj, kulaklık ve jalatini vardı ama telefonun olduğu kargo geri gitti. Yardımcı olursanız çok seviniri. Teşekkürler.

1 Answers
aliexpress Staff answered 11 ay ago

Selamlar Ferdi, konuya başlamadan önce belirtmekte fayda var. Yurt dışından telefon siparii veya simkart girişli ürn siparişi vermek yasak. Gümrükten geçip elinize ulaşma ihtimali yok. Neden böyle bir sipariş verdiniz ki? Sitemizde bu konuda yazılmış bir çok soru ve konu var. Lütfen gümrükte yasaklı olan ürünlerin siparişini vermeyelim. Sonrasında büyük sorunlar yaşabilirsiniz.

Şarj aleti vs. elinize ulaşmış fakat telefon gelmemiş. O halde geri iade edilmiştir. Dispute açabilirsiniz veya satıcıdan tekrar paranızı isteyebilirsiniz. Durumu açıklayan bir not yazın ve gönderin. Ve geri paranızı isteyin yeni bir telefon değil. Yasak çünkü! Aklınıza takılan bir durum olursa tekrar sorabilirsiniz.

Your Answer