Teknoloji gelişirken aynı zamanda sağlığımızı da etkiliyor!

Teknoloji günümüz de hızlı bir gelişim içerisin de . her geçen gün yeni teknolojik ürünler üretme sayısı artıyor kullandığımız ürünlerin sürekli bir üst modelleri çıkıyor . Özellikle bu hızlı gelişimi telefonlar da görüyoruz . Teknoloji haberlerine baktığımız da hep akıllı telefonlarla ilgili haberleri ön plan da görüyoruz . Çünkü her gün bir üst modeli çıkıyor ve yeni modeller üretiliyor.

 

Hem cebe hem de sağlığa zarar veriyor . Son çıkan teknoloji haberlerine baktığımız da bize her ne kadar kolaylık sağlasalar da sağlığımız açısından olumsuz etkileri olduğunu görüyoruz.

 

Bunun yanında daha küçücük çocukların bile teknolojiyle ne kadar iç içe olduğunu hatta çoğu çocuğun bizden daha iyi tablet , bilgisayar , telefon gibi teknolojik ürünleri kullandıklarını görüyoruz . Fakat bunun çok zararlı olduğunun farkında değiliz Çünkü birçok teknolojik alet radyasyon yayıyor ve radyasyonun da sağlımız üzerinde ki olumsuz etkileri çok fazla . En basiti kanser veya telefon , bilgisayar , tablet gibi ürünleri parmaklarımızla kullandığımız için , çok fazla kullandığımızda ileride eklem problemleriyle karşımıza çıkıyor . Bu yüzden uzmanlar uyarıyor .

 

Teknoloji haberlerine baktığımız zaman da her gün ne kadar fazla teknolojik alet üretildiğini görüyoruz ayrıca bazı haberler de ise bunların sağlımız üzerinde ki zararları da anlatılıyor . Bu yüzden tekrarlıyorum ; Teknoloji ne kadar kolaylık sağlasa da biraz uzak durmakta fayda var.

aliexpress

Merhaba ben Muhammed Karaca, aliexpressbuy.net sitesinin yöneticisi ve editörüyüm. Sizlere aliexpress alışveriş deneyimlerim doğrultusunda, yardımcı olmaya çalışacağım. :) Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 1 =